Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Koniec szatana bliski.Dowód na przyjście Chrystusa
(0 przeglądających) 

TEMAT: Koniec szatana bliski.Dowód na przyjście Chrystusa

Odp: Koniec szatana bliski.Dowód na przyjście Chrystusa 11 lata, 4 mies. temu #2931

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Dekalog a kult obrazów

autor: ks. Tomasz Ślesik
Dlaczego w Kościele katolickim żywy jest kult obrazów, jeżeli w Dekalogu zawartym w Biblii jest on wyraźnie zakazywany (...).
Marta


Z treści całego listu wynika, że problem dotyczy rozumienia przykazań, które poznajemy na katechezie. Okazuje się bowiem, że w Biblii brzmią one nieco inaczej. Przyjrzymy się bliżej tej kwestii w kolejnym numerze „Przewodnika Katolickiego”.

W Starym Testamencie odnajdujemy dwie redakcje Dekalogu, czyli Dziesięciu Słów, w Księdze Wyjścia 20, 2-7 oraz w Powtórzonego Prawa 5, 6-21. Obie różnią się w swoim ujęciu, choć istota pozostaje – oczywiście – ta sama. W Księdze Wyjścia czytamy: „Nie będziesz tworzył rzeźby [bożka] ani żadnej podobizny tego co jest w górze na niebie lub co jest na dole na ziemi, ani co jest w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz padał na twarz przed nimi i nie będziesz im służył” (Biblia Poznańska Wj 20, 4-5a). Ten zakaz sporządzania wyobrażeń bożków i obrazów Boga dyktowany był podejściem starożytnych do takich wyobrażeń, które nie tyle symbolicznie przedstawiały jakąś postać, ale utożsamiały się z nim. Boska cześć przysługiwała zatem rzeźbie, która uobecniała Boga lub bożka. Poza tym, jak podają komentatorzy Biblii Poznańskiej, zakaz sporządzania wyobrażeń Boga Jahwe podkreślał Jego niematerialność. Zakaz nie dotyczył innych obrazów, gdyż – jak wiemy – w Namiocie Spotkania i później w Świątyni przedstawiano symboliczne postaci cherubów.

Sytuacja zakazu sporządzania obrazów niewidzialnego Boga zmieniła się radykalnie, gdy „Słowo stało się ciałem” (J 1, 14a). Moment Wcielenia zapoczątkował – jak podaje Katechizm Kościoła Katolickiego – „ową «ekonomię» obrazów” (KKK 1159).

„Niegdyś Bóg, który nie ma ani ciała, ani twarzy, nie mógł absolutnie być przedstawiany na obrazie. Ale teraz, gdy ukazał się nam w ciele i żył wśród ludzi, mogę przedstawić na obrazie to, co zobaczyłem z Boga...” (św. Jan Damasceński, „De sacris imaginibus orationes”).

Nie oddajemy boskiej czci obrazom, ale postaci, którą przedstawiają. Nawet jeżeli widnieją na nich wizerunki świętych lub Matki Bożej, oddajemy za ich pośrednictwem cześć samemu Chrystusowi, który został w nich uwielbiony (KKK 1161).

Znalazłam również filmik

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php

Odp: Koniec szatana bliski.Dowód na przyjście Chrystusa 11 lata, 4 mies. temu #2932

  • Hejal
  • ( Gość )
Nie cytuj mi ludzkich ksiąg tylko Słowo Boże.Biblia zakazuje czczenie figur.Pokaż mi jedno słowo z Biblii,gdzie pisze,że można czcić figury.Pisze tam tylko żeby nie oddawać czci figurom a w kościele każą nam klękać przed obrazami,figurkami świętych,posągami itd.Każą się modlić do świętych,do Maryi a prawda w Biblii jest taka,że powinniśmy modlić się jedynie do Boga i ufać jedynie Jezusowi.Nie pisz mi tylko,że kościół jest nieomylny bo nieomylny jest jedynie Bóg.Jak Kościół stworzył inkwizycję i kazał ludziom zabijać w imię Jezusa to też był nieomylny?Łamał przykazanie Boże "nie zabijaj".Jest dużo przykładów,gdzie kościół łamie Boże Słowo.Spójrz naprzykład na dogmaty Kościoła Katolickiego.Nie będę się spierał o nieomylność Kościoła.Chcę tylko poznać prawdę.Jezus jest prawdą i tylko On ma moc zbawienia.
Ostatnia pieśń Jezusa,śpiewana z apostołami podczas wieczerzy paschalnej (zaczerpnięta z Psalmu 115) brzmiała tak:'(...)Nasz Bóg jest w niebie.Robi to co zechce.A bożki są ze złota i srebra.Są dziełem rąk ludzkich.Mają usta,ale nie mówią.Mają uszy,ale nie słyszą,(...)Ci,którzy je wyrabiają są jak one,tak też jest z każdym kto im służy'
Co oznacza stwierdzenie św. Jana: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”? J 1,14
Interpretacja:
Odwieczne Słowo Boże, czyli Syn Boży, w określonym momencie naszych dziejów, stało się ciałem, tzn. człowiekiem, i narodziło się z Najświętszej Maryi Panny. Przyjęcie ludzkiej natury przez Syna Bożego nazywa się wcieleniem. Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, czyli posiada dwie natury: Boską i ludzką. Jest On odwiecznym Słowem, które istniało zawsze, jeszcze przed stworzeniem świata. Jest też równocześnie prawdziwym człowiekiem posiadającym prawdziwą ludzką naturę, ciało, duszę, ludzki rozum i ludzką wolną wolę. Jako człowiek Jezus doznawał wszystkich ludzkich uczuć, takich jak: radość, smutek, strach, gniew, współczucie itp. Jak inni ludzie wiele razy był zmęczony, odczuwał pragnienie i głód (por. Łk 10,21; Mk 14,32-42; J 2,13-17; Łk 19,41-42; J 4,6-.
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 4 mies. temu przez .

Odp: Koniec szatana bliski.Dowód na przyjście Chrystusa 11 lata, 4 mies. temu #2934

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
skoro Kościół jest omylny to jak jest sam rozdwojony.No to módl się tylko do Boga to forum jest katolickie a nie antykatolickie więc nie rozumiem co chcesz udowodnić próbuje tłumaczyć ale to na nic.
Prosze sobie wejsć tam gdzie będą tobie wtórować,bo silnie usiłujesz udowodnić swoje racje i swoją inerpretacje,i również prosze nie interpretować swoich zdań, bo jesteś człowiekiem a człowiek może sie mylić.

Kościół stworzył inkwizycję i kazał ludziom zabijać w imię Jezusa to też był nieomylny?

heh.pewnie trzeba wszystko zwalić na Kościół. a ile ludzi teraz jest katowanych za to ze wyznają go.


Jeśli tak bardzo chcesz o tym porozmawiac jest tu na forum frater napisz do niego na priv a ja mu troche opowiem by tutaj zajrzał
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 4 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Koniec szatana bliski.Dowód na przyjście Chrystusa 11 lata, 4 mies. temu #2935

  • Hejal
  • ( Gość )
Niczego nie chce udowadniać szukam prawdy i Jezusa.Być może Katolicyzm nie jest idealną religią zgodną z Biblią,ale uznaje boskość Jezusa i to jest ważne.

Odp: Koniec szatana bliski.Dowód na przyjście Chrystusa 11 lata, 4 mies. temu #2938

  • frater
  • ( Admin )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1452
  • Oklaski: 8
Hejal napisał:
Niczego nie chce udowadniać szukam prawdy i Jezusa.Być może Katolicyzm nie jest idealną religią zgodną z Biblią,ale uznaje boskość Jezusa i to jest ważne.


Katolicyzm jest idealną Religią i jest założony przez SAMEGO BOGA-CZŁOWIEKA PANA JEZUSA.
Kościół Katolicki znaczy Powszechny. To nam PAN BÓG Dał Biblię i to od nas mają Ją inne Kościoły często tworząc Jej własną interpretację. Także PAN JEZUS Powołał do istnienia będąc na ziemi w Postaci Ludzkiej tylko i wyłącznie Kościół Katolicki.


Hejal napisał:
Nie cytuj mi ludzkich ksiąg tylko Słowo Boże. Biblia zakazuje czczenie figur. Pokaż mi jedno słowo z Biblii, gdzie pisze, że można czcić figury. Pisze tam tylko żeby nie oddawać czci figurom a w kościele każą nam klękać przed obrazami, figurkami świętych, posągami itd


My Katolicy Wierzymy w Świętych Obcowanie, czyli pomoc Świętych Nieba w naszej ziemskiej Pielgrzymce. Prosimy Ich o Wstawiennictwo u BOGA. Nie Modlimy się do Nich, a zabiegamy o Ich Wstawiennictwo. I jest na skutek tego Wstawiennictwa sporo Cudów BOŻYCH. By dany Święty został Wyniesiony na Ołtarze też musi być udowodniony Cud BOŻY za jego Wstawiennictwem po jego ziemskiej śmierci.

Hejal napisał:
Nie pisz mi tylko,że kościół jest nieomylny bo nieomylny jest jedynie Bóg. Jak Kościół stworzył inkwizycję i kazał ludziom zabijać w imię Jezusa to też był nieomylny?


Dogmat o nieomylności dotyczy tylko Papieża i tylko

"dotyczy ona nauczania papieskiego w sprawach wiary i moralności. I tylko w tych dziedzinach.

Przywilej nieomylności nie dotyczy ludzkich cech i postaw Papieży."


Tym bardziej nie dotyczy innych Kapłanów, w tym Biskupów.

mateusz.pl/pow/050506.htm

Czy masz jeszcze jakieś pytania? Chętnie pomogę Ci.
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 4 mies. temu przez frater.

Odp: Koniec szatana bliski.Dowód na przyjście Chrystusa 11 lata, 4 mies. temu #2942

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Nie wiem co reprezentujesz ze sobą Heja. Twoje poglądy sa mieszaniną jakby Protestantów,Kościoła Adwentystów i wielu innych.Mówie daje przykłady ale to i tak na nic, w przeciwieństwie my uznajemy Kosciół i Jego nauki( nie chodzi mi tu o wyzszość ale wierzymy w Kościół na słowa Pana do Piotra (Mt 16, 16-20).).Normalne jest,że podajemy opinie Kościoła w różnych kwestiach.Posłuże się jedną wypowiedzią mojego kolegi co do twych kwestii,wypowiedzi, i sposobu mówienia;

Cechą wspólną wszelakich denominacji jest wyznawanie 5 sol, z których papież Benedykt 14ty uznał 4y , jako nie niebezpieczne dla integralności Kościoła , jednak pierwsza z nich jest obwarowana nakazem , że jej stosowalność nie może sprzeciwiać się miłości.

Mowa o sola scriptura (tylko pismo) , która jest dla protestantów podwaliną wszelkiego podejścia do spraw religijnych.
Na mocy takiego to podejścia na stronie www.protestanci .info możemy przeczytać między innymi , że katolicy modlą się do demonów , z których największym jest ... Matka Boża Sad Idea

Dalej , papiestwo jest dla nich strukturą zbrodniczą , zwaną tam Nierządnicą Babilońską ...

Wszystko to dlatego , że jedynym autorytetem jest dla nich Pismo , przyjmowane bezkrytycznie na zasadzie czystości odbioru przez umysły ludzkie ...
Żaden człowiek nie stanowi dla nich autorytetu, ani nie jest pośrednikiem ku Bogu.

Jest to naturalnie hipokryzja , ponieważ pani dla siebie stanowią autorytety , negując dorobek tysięcy lat , szczególnie 2ch ostatnich ...

Najciekawszą metodą, uważaną przez nich za sprawdzonym hakiem na katolików jest pytanie - żądanie: "pokaż cytaty pisma o ludziach pośrednikach, kapłanach, o roli papieża , o sukcesji apostolskiej , o zwierzchniej roli Maryi "
z założeniem , że ich nie ma.


Owszem są , tylko czy to pedagogicznym jest wykładać na stół osiągnięcia Tradycji komuś , który depcze ją bezwzględnie w imię wyśnionych przez protestantów idei edytowania tejże Tradycji

kpax


niestety odczuwam takie wrażenie co do twych wypowiedzi.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 4 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Koniec szatana bliski.Dowód na przyjście Chrystusa 11 lata, 4 mies. temu #2943

  • Hejal
  • ( Gość )
jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, 1 Tm 2, 5 - owszem jest taki cytat, na który lubicie się powoływać. Owszem jest jedyne, unikalne pośrednictwo Jezusa Chrystusa.
Ale to jedyne i unikalne pośrednictwo nie wyklucza innych pośrednictw.
które uczestniczą w tym pośrednictwie w drugorzędnej i podporządkowanej roli.

Każdy, kto pomaga drugiemu zbliżyć się do Boga, kto modli się za kogoś, staje się pośrednikiem i pośredniczy w Chrystusowym pośrednictwie. Staje się łącznikiem między Bogiem i człowiekiem.

Biblia wskazuje w wielu miejscach na takie pośrednictwo. Daje konkretne przykłady:
1. Prorocy są pośrednikami między Bogiem a ludźmi.
2. Abraham i Mojżesz są pośrednikami w Jego Przymierzu
3. Aniołowie pośredniczą, jako Boży Posłańcy

Chrystus jest doskonałym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi.
ale nic nie przeszkadza temu by inni byli współpośrednikami.
i przez swoją służbę współpracowali w łączeniu Boga z ludźmi.

Maryja należy do pośrednictwa drugiej kategorii.
Pośredniczyła podczas zwiastowania
pośredniczyła na Kalwarii
- to się nazywa współodkupienie.

Przedstawia nasze modlitwy swojemu Synowi. - wstawia się u Niego.
Tak jak wstawiała się w Kanie.
Jest też pośredniczką w taki sposób, że przynosi Boga do nas - patrz Nawiedzenie św. Elżbiety. - Maryja przynosi Jezusa w swoim łonie
do Elżbiety i Jana Chrzciciela w jej łonie.
To by wiele wyjaśniało i nie przeczy to Kościołowi Katolickiemu.Pozostaje tylko rozstrzygnąć kwestię bałwanów i będziemy pewni,że KK nie jest taki zły jak o nim piszą.Według jednych bałwany są to cielce ze złota,według innych coś innego jak czczenie urody czy swojego brzucha,pieniędzy itd.Nie nazywamy niczego bałwanami tylko zastanówmy się co Bóg nazywa bałwanami.Odkryłem jedną rzecz,że dzięki Biblii wszystko można udowodnić i wszystkiemu zaprzeczyć posługując się różnymi cytatami.Nie dajmy się jednak oszukać i rozważajmy wszystkie słowa.Z Biblii nie powinny być usuwane żadne słowa ani żadne słowa dodawane.Musi to być dokładny przekład Biblii.Nie tylko ja to odkryłem,ale wielu ludzi.Hitler dzięki swojemu sprytowi potrafił tak poprzekręcać Biblię,że dzięki czemu zmanipulował cały naród.Wskazywał tylko te cytaty,które były zgodne z jego ideologią a te niezgodne wyciął z Biblii.Oprócz tego podopisywał tam różne rzeczy.Nie dajmy się zmanipulować.
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 4 mies. temu przez .
Wygenerowano w 0.41 sekundy