Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Biblia a spowiedż
(0 przeglądających) 
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Biblia a spowiedż

Biblia a spowiedż 13 lata, 3 mies. temu #348

  • Faustyna
  • ( Użytkownik )
  • Offline
  • Złoty forowicz
  • Posty: 272
  • Oklaski: 22
Jk 5,16
Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali
zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.

J 20,19-23
Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były
zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A
to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus
znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach
tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im
odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

2 Kor 5,17-21
Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto
wszystko stało się nowe. Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez
Chrystusa i zlecił na posługę jednania. Albowiem w Chrystusie Bóg jednał z sobą świat, nie
poczytując ludziom ich grzechów, nam zaś przekazując słowo jednania. Tak więc w imieniu
Chrystusa spełniamy posłannictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnień. W imię
Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem. On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał
grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą.


Mimo zmian, którym w ciągu wieków ulegały układ i celebracja tego sakramentu, można dostrzec
tę samą podstawową strukturę. Obejmuje ona dwa istotne elementy: z jednej strony akty człowieka,
który nawraca się pod działaniem Ducha Świętego, a mianowicie żal, wyznanie grzechów i
zadośćuczynienie, a z drugiej strony działanie Boże za pośrednictwem Kościoła. Kościół, który
przez biskupa i jego prezbiterów udziela w imię Jezusa Chrystusa przebaczenia grzechów i ustala
sposób zadośćuczynienia, modli się także za grzesznika i pokutuje razem z nim. W ten sposób
grzesznik jest uzdrowiony i ponownie przyjęty do komunii kościelnej. KKK 1448


Do przyjęcia sakramentu pokuty należy przygotować się przez rachunek sumienia, przeprowadzony
w świetle słowa Bożego. Najbardziej nadają się do tego teksty, których należy szukać w Dekalogu i
w katechezie moralnej Ewangelii i Listów Apostolskich: w Kazaniu na Górze i pouczeniach
apostolskich38. KKK 1454
Podniosłeś mnie, gdy brakło sił by dalej iść.
Okryłeś mnie, ciepłym płaszczem miłości swej...
Ufam słowom Twym Pragnę Twoją być Twoją być!
Wprost ze źródła pić miłości Twej...Nowa rodzę się.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.22 sekundy