Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Podkreślenie Człowieczaństwa i BÓSTWA PANA JEZUSA
(0 przeglądających) 
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Podkreślenie Człowieczaństwa i BÓSTWA PANA JEZUSA

Podkreślenie Człowieczaństwa i BÓSTWA PANA JEZUSA 12 lata, 11 mies. temu #1689

  • fratris
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1041
  • Oklaski: 22
1Tm 2,1-7
1 Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: 2 za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. 3 Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, 4 który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy*.
5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek*, Chrystus Jezus, 6 który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie*. 7 Ze względu na nie ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem - mówię prawdę, nie kłamię - nauczycielem pogan we wierze i prawdzie.

Podkreślenie prawdziwości człowieczeństwa CHRYSTUSA, który jest pośrednikiem między ludźmi a BOGIEM.
Stwierdzenie zaś BÓSTWA przez św. Pawła -
1 Kor 8,6;
Ef 1,20nn;
Flp 2,6-11;
Kol 1,15nn;
por. Hbr 1,2-13.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.22 sekundy