Home
Błąd
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Symbole krzyży

Symbole krzyży 11 lata, 8 mies. temu #162

 • stmeusz
 • ( Użytkownik )
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 85
 • Oklaski: 10
Symbole krzyży


Krzyż Ankh, Anch(klucz Nilu, klucz życia, krzyż egipski) – znak ten wywodzi się z kultury egipskiej, gdzie symbolizował życie, płodność lub zapłodnienie przez boga-słońce. Jest jedym z 7 amuletów świata starożytnego, przypisany bogu Ozyrysowi. W starożytności uważano go za atrybut wszystkich wiecznie żyjących bóstw, stąd też miał dawać ludziom wieczne zdrowie i nieśmiertelność. W ostatnim czasie stał się talizmanem niektórych grup okultystycznych, a także zajmujących się wiedzą tajemną. Traktowany jako przedmiot energetyzujący ma rzekomo usuwać negatywne fale z organizmu. Współcześnie symbolizuje rozwiązłość seksualną, pogardę dla dziewictwa i możliwość wyboru partnera wedle własnego uznania. Tym samym zwraca się on do starożytnego pogaństwa, w którym orgie seksualne i różnego typ dewiacje były praktykowane na co dzień. Jako, że jego kształt przypomina krzyż, często jest noszony przez nieświadomych chrześcijan.

Krzyż celtycki
- znak ten to czteroramienny krzyż umieszczony w okręgu (krzyż celtycki niski). Wywodzi się z wierzeń pogańskich jako atrybut boga Odyna (Wodana). Poziome ramiona znaku symbolizują świat niematerialny, z kolei ramię pionowe świat fizyczny. Symbol ten oznacza zgodność z wszechświatem, drogę ku innemu światu, most do innego świata. Koło oparte na ramionach jest symbolem jedności, harmonii i kompletności. Krzyż celtycki posiada pewne podobieństwo do ying-yang, symbolu taoistycznego. Współcześnie wykorzystywany jest przez środowiska neopogańskie i nacjonalistyczne (jako symbol oporu). Skinheadzi używają go w zastępstwie zakazanej swastyki. “Schrystianizowana” forma krzyża celtyckiego (krzyż celtycki wysoki) z przedłużonym dolnym ramieniem jest często mylona przez katolików z krzyżem łacińskim (chrześcijańskim).

Krzyż Nerona(krzyż złamany, noga kurza, pacyfka) – symbol ten jest utożsamiany z odwróconym krzyżem, który wyraża upadek chrześcijaństwa. Do niego nawiązywało hitlerowskie SS. W latach 60. na stałe związał się z ruchem hippisowskim, rewolucyjnie proklamującym bunt młodych przeciwko światu dorosłych i jego instytucjom, w tym Kościołowi Katolickiemu. Krzyż Nerona jest także pogańskim znakiem czarnej magii oraz propagowanym emblematem pacyfistów. W satanizmie funkcjonuje jako jeden ze znaków używanych podczas odprawiania czarnych mszy. Krzyż Nerona jest także wykorzystywany przez Hippisów i Pacyfistów na znak pokoju na świecie bez wojen. Brzydzą się oni jakakolwiek bronią. Znak ten też wykorzystywany jest bądż był w obrzędach kultów satanistycznych.

Krzyż zamętu(krzyż szatański) – symbol powstały już w starożytności, którego celem było wyrażanie pogardy dla chrześcijaństwa oraz podważanie boskości Boga. Szybko został wykorzystany przez satanistów. Interpretowany jest w dwojaki sposób. W pierwszym znaczeniu niedokończone koło u podstawy oznacza, iż chrześcijaństwo ma kończyć się pomieszaniem, poplątaniem. W drugim dostrzegany jest krzyż połączony ze znakiem zapytania (”?”). Symbol ten wyraża więc wątpliwość w Prawdę, wątpliwość w istnienie wszechmocy Boga. Idealnie dopasowuje się do biblijnego obrazu Raju, gdzie wąż poddaje pod wątpliwość zalecenia Boga, w kłamliwy sposób mówiąc: Czy to prawda, że Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu? (Rdz 3,1).

źródło zagrozeniaduchowe.pl/?p=186#zametu
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 8 mies. temu przez stmeusz.
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 0.24 sekundy