Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Św. Hildegarda z Bingen Wizje
(0 przeglądających) 
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Św. Hildegarda z Bingen Wizje

Św. Hildegarda z Bingen Wizje 11 lata, 4 mies. temu #2997

  • frater
  • ( Admin )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1452
  • Oklaski: 8
św. Hildegarda z Bingen Kanonizowana 10 maja 2012 przez Benedykta XVI

Hildegarda z Bingen - Scivias t. 1 i 2, Wizje - Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC

Hildegarda z Bingen - Wizje, czyli poznaj drogi Pana - Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC









Wizje Te zostały uznane przez KK


Wizje Te zostały uznane przez KK


Sama Scivias tomy 1 i 2 to ponad 1 000 stron lektury Wydane pod `Imprimi Potest`

Święta żyła w XII wieku więc język najprostszy nie jest tylko dla wytrwałych, i drogi na skróty niema Ci co zaczną poszukiwać będą wiedzieli o co chodzi
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 4 mies. temu przez frater.

Odp: Św. Hildegarda z Bingen Wizje 11 lata, 4 mies. temu #2998

  • frater
  • ( Admin )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1452
  • Oklaski: 8
film ok 105 minut

Wizja z zycia Hildegardy z Bingen

gloria.tv/?media=265403

Odp: Św. Hildegarda z Bingen Wizje 8 lata, 5 mies. temu #3928

  • frater
  • ( Admin )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1452
  • Oklaski: 8
Ostatnio zmieniany: 8 lata, 5 mies. temu przez frater.

Odp: Św. Hildegarda z Bingen Wizje 3 lata, 11 mies. temu #4457

  • frater
  • ( Admin )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1452
  • Oklaski: 8
Św Hildegarda, Doktor Kościoła, ciekawie opisuje w swoich dziełach jak to było z tym stworzeniem człowieka. Otóż człowiek, ten pierwszy, miał inne ''właściwości'', można by to tak ująć. Jego ciało było jakby ciałem bardziej duchowym niż cielesnym, był jakby światłem, przepełniony ogniem Bożym, światłem Bożym. Nie potrzebował tak snu i pokarmu jak dzisiaj tego potrzebuje człowiek, to go nie determinowało. Jego ciało było doskonale połączone z duszą i stanowiło jedność.

Człowiek był częścią mikrokosmosu i całe stworzenie było przeniknięte tym Bożym światłem. Po grzechu pierworodnym człowiek traci to wszystko, jego ciało staje się ciałem materialnym, potrzeba jedzenia i snu staje się koniecznością, determinującą człowieka, ciało traci nadprzyrodzone właściwości, stając się ciałem zniszczalnym i ziemskim. Doskonała jedność duszy z ciałem zostaje zachwiana, zaburzona. Ciało, zmysły zaczynają panować. Materia zaczyna panować. To zaburzenie sięga całego kosmosu, nie tylko istoty człowieka.

Tym samym, człowiek staje się bardziej materialny, instynktowny, podległy ciału i materii, należąc bardziej do świata zwierzęcego, ziemskiego, materialnego. Ewolucja byłaby zatem rodzajem regresu człowieka a nawet całego stworzenia / kosmosu, gdzie grzech pierworodny zaburza tę doskonałość stworzenia jakie miało miejsce na początku. Ewolucja byłaby procesem cofnięcia się człowieka w materialne bardziej istnienie, gdzie człowiek otrzymuje ciało podległe materii, istota jego ciała a nawet całego bytu zmienia się diametralnie.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.27 sekundy