Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Veritatis Splendor

Veritatis Splendor 12 lata, 4 mies. temu #2073

  • frater
  • ( Admin )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1452
  • Oklaski: 8
W Encylkice Veritatis Splendor Papież mówi o różnej szczęśliwości w Niebie .
Jest to zapłata za drogę ziemskiego pielgrzymowania, którą wybraliśmy.

Czy tylko prześlizneliśmy się przez życie, czy wybraliśmy drogę dążenia do wielkiej Świętości.

O tym mowa jest także w Objawieniach zapisanych w Dzienniczku
Św. Faustyny Kowalskiej


analizę Papieża w Veritatis Splendor

zwłaszcza pierwszy rozdział


www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/encykliki/veritatis_1.html#m0

Odp: Veritatis Splendor 12 lata, 4 mies. temu #2074

  • frater
  • ( Admin )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1452
  • Oklaski: 8

Bogaty młodzieniec*

16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry*. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!»* 20 Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» 21 Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Fragmet ten mówi przedewszytkim, o tym co jest konieczzne do Zbawienia i o tym co możemy jescze osiągnąć w naszym ziemskim pielgrzymowaniu, by bardziej uwielbić Boga. Za to jest przewidziana wielka nagroda w Niebie. Dotyczy to życia Radami Ewangelicznymi, czyli czystości, ubustwa i posłuszeństwa.
Ostatnio zmieniany: 12 lata, 4 mies. temu przez frater.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.22 sekundy