Home
Błąd
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

`Poznanie` a Wiara w BOGA
(0 przeglądających) 
 • Strona:
 • 1

TEMAT: `Poznanie` a Wiara w BOGA

`Poznanie` a Wiara w BOGA 11 lata, 2 mies. temu #3265

 • frater
 • ( Admin )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1472
 • Oklaski: 8
Ja akurat jestem konserwatystą i kreacjonistą ewolucyjnym. I często bulwersuje mnie liberalizm tego forum. Jeżeli bliżej przyjrzymy się Biskupom Katolickim na świecie to konserwatyzm jest tam powszechny, a liberalizmu są śladowe ilości ok 1,5 %.

My żyjemy w czasie jakby przeszłym . Najprościej to wytłumaczyć jest tak;
są dwie płaszczyzny
na jednej jest ludzkie życie od Poczęcia, aż do śmierci ciała w materii E=mc2, które żyje w funkcji czasu, na drugiej płaszczyźnie jest inny wymiar życia w czasie BOŻYM
Płaszczyzny są ustawione prostopadle do siebie w momencie styku BÓG Widzi już i koniec ziemskiego życia danej Duszy

Wszystko zależy od `Poznania`. W błyskawicznym skrócie było tak.

Adam i Ewa żyli w ogrodzie Eden na ziemi mając bezpośrednią obecność także w innych wymiarach fizycznych (styczność z BOGIEM TRÓJJEDYNYM także poza Ogrodem EDEN)

potem zgrzeszyli sexem (grzech pierworodny)

zostali wygnani z Raju – skończyła się bezpośrednia styczność z BOGIEM, im więcej grzechów tym `Biblijna Zasłona` bardziej się zamykała, nadto były bezpośrednie następstwa grzechu pierworodnego – zwierzęta zaczęły się zeżerać, powstały trujące rośliny, jadowite zwierzęta, kataklizmy, całe stworzenie łącznie z ludźmi w bólu rodziło swoje dzieci i zaczęło odczuwać ból, choroby itp.
Im więcej grzechów tym mniejsza bezpośrednia styczność z BOGIEM

Ale Dusza ludzka w skafandrze (ciele z materii E=mc2) możliwym do egzystencji w tym upadłym świecie (czterech wymiarach ziemskich) z swej BOŻEJ konstrukcji zawsze pragnęła

1. dążyć do Dobra jeżeli Urodziła się z DUCHA ŚWIĘTEGO ( zapisana jest w Księdze Życia)

2. szukać BOGA i znaleźć na tyle na ile umysł i okoliczności życia danej Duszy pozwoliły (miejsce życia, czas, potencjał umysłowy, środowisko i wiele innych czynników)

Więc Dusze (ludzie) poszukiwali BOGA tak rodziły się Religie Pierwotne. Czasem trafił się ktoś kto mocniej Kontemplował BOGA i powoli w różnym stopniu ukazywał się Mu tamten Świat z BOŻEJ MATERI.

Natomiast BÓG chciał odkupić człowieka. Chciał, by po śmierci (ciała Einsteinowego) miał znowu Ciało (takie jak PANA JEZUSA po Zmartwychwstaniu – z innej BOŻEJ Materii) i by jako nieśmiertelny byt nie błąkał się po otchłani, ale był w 10 Poziomowym Niebie.
I Odkupił człowieka na ziemi własną KRWIĄ, gdyż człowiek podobny mu we wszystkim oprócz grzechu po Zmartwychwstaniu, czyli pokonaniu śmierci także tu był BOGU podobny i pokonuje teraz własną śmierć u schyłku życia jeżeli jest na tyle Czysty Duszą (Podobny BOGU), czyli Narodzony z DUCHA ŚWIĘTEGO.

BÓG_ JEZUS będąc na ziemi założył własną Religię sam będąc Arcykapłanem założył Religię Kapłańską (Kościół Katolicki czyli Powszechny) – Wyznawcy Jej zależnie jak żyją za swoje życie mogą w Niebie dostać znacznie Większą Nagrodę (są w Niebie w Chórze Kapłańskim), ale za złe życie dostają znacznie surowszą karę (Sprawiedliwość względem osób z mniejszym `Poznaniem`)

W innych Religiach jak osoby są Sprawiedliwe, mając mniejsze `Poznanie` jak np. w Starym Testamencie (niewolnictwo, składanie ofiar z zwierząt), czy w innych Religiach (w niektórych Religiach i ofiary z ludzi) też idą do Nieba, ale na niższe Poziomy. ( nie na wszystkich Poziomach w Niebie można Oglądać BOGA Twarzą w TWARZ).

W każdych Religiach (także okultystycznych jeżeli to wynikało z pobudek Miłości, a nie miały te osoby styczności bezpośredniej z innymi Religiami – np. ktoś urodził się w Niej) zdarzały i zdarzają się osoby bardziej Uduchowione i One idą w Niebie bardzo bardzo bardzo wysoko, bo znacznie przewyższyły swoje `Poznanie` i osiągnęły – osiągną znacznie wyższy `stan` niż przeciętny (Duchowy połączony z własną dobrowolną Pokutą, Kontemplacją, Wyrzeczeniami dla BOGA takiego jak starały się GO pojąć).
To nie ich wina, że urodziły się w innym czasie i miejscu.
 • Strona:
 • 1
Moderatorzy: franek
Wygenerowano w 0.25 sekundy