Home
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Cud Eucharystyczny w Legnicy
(1 przeglądających) (1) Gość
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Cud Eucharystyczny w Legnicy

Cud Eucharystyczny w Legnicy 3 lata, 6 mies. temu #4005

 • frater
 • ( Admin )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1310
 • Oklaski: 8
Cud Eucharystyczny w Legnicy
KOMUNIKAT

w sprawie Wydarzenia Eucharystycznego w parafii św. Jacka w Legnicy

Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!

Jako Biskup Legnicki podaję niniejszym wiadomość o wydarzeniu, jakie zaszło w parafii św. Jacka w Legnicy i które ma znamiona cudu eucharystycznego. Na Hostii, która 25 grudnia 2013 roku przy udzielaniu Komunii świętej upadła na posadzkę i która została podniesiona, i złożona do naczynia z wodą, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego. Ówczesny Biskup Legnicki Biskup Stefan Cichy powołał Komisję, której zadaniem było obserwowanie zjawiska. W lutym 2014 roku został wyodrębniony fragment materii koloru czerwonego i złożony na korporale. W celu wyjaśnienia rodzaju tej materii Komisja zleciła pobranie próbek i przeprowadzenie stosownych badań przez różne kompetentne instytucje.

Ostatecznie w orzeczeniu Zakładu Medycyny Sądowej czytamy: „W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (…) Całość obrazu (…) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego” (…) ze zmianami, które „często towarzyszą agonii”. Badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki.

W styczniu br. przedstawiłem całą tę sprawę w Kongregacji Nauki Wiary. Dziś, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, polecam Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Ziombrze przygotowanie odpowiedniego miejsca dla wystawienia Relikwii tak, aby wierni mogli oddawać Jej cześć. Proszę też o udostępnienie przybywającym osobom stosownych informacji oraz o prowadzenie systematycznej katechezy, która pomagałaby właściwie kształtować świadomość wiernych w dziedzinie kultu eucharystycznego. Polecam nadto założenie księgi, w której byłyby rejestrowane ewentualne uzyskane łaski oraz inne wydarzenia mające charakter nadprzyrodzoności.

Mam nadzieję, że wszystko to posłuży pogłębieniu kultu Eucharystii i będzie owocowało wpływem na życie osób zbliżających się do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny Znak, jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka.

Polecam się Waszej modlitwie i Wam błogosławię

+ Zbigniew Kiernikowski

BISKUP LEGNICKI

ZARZĄDZENIE
Komunikat Biskupa Legnickiego należy odczytać w IV Niedzielę Wielkanocną, 17 kwietnia 2016 roku we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Legnickiej.

+ Marek Mendyk
WIKARIUSZ GENERALNY
Ostatnio zmieniany: 3 lata, 6 mies. temu przez frater.

Odp: Cud Eucharystyczny w Legnicy 3 lata, 6 mies. temu #4006

 • frater
 • ( Admin )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1310
 • Oklaski: 8
Dziś odbyła się konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu w kościele św. Jacka w Legnicy. Podczas Eucharysti miał miejsce cud - na Hosti pojawiło się czerwone przebarwienie, które okazało się ciałem!

Kardiolog dr Barbara Engel z komisji diecezjalnej, która bada owy cud powiedziała: - Konkluzja badaczy jest taka, że oceniany preparat to tkanka mięśnia sercowego pochodzenia ludzkiego. Pierwsze badania zostały wykonane w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na początku 2014 r., a więc niedługo po tym, jak podczas udzielania Komunii św. jedna Hostia upadła na posadzkę, została podniesiona i złożona do naczynia z wodą. Stwierdzono wtedy, że czerwone przebarwienia to tkanka mięśnia sercowego. Badanie nie wykazało wówczas DNA na pobranych próbkach.

Na zlecenie komisji diecezjalnej kolejne badanie wykonał Zakład Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. - Wyniki były podobne. Stwierdzono, że trudno orzec jednoznacznie, ale że to najprawdopodobniej tkanka mięśnia sercowego ze zmianami charakterystycznymi dla mięśnia w stanie agonii – poinformowała dr Barbara Engel.

Dodała również, że DNA zostało zbadane metodą o większej czułości i na Hostii wykryto materiał genetyczny pochodzenia ludzkiego. - Oczywiście nie wiadomo, w jaki sposób doszło do zmiany Hostii do takiej postaci - powiedziała. - Badania w Szczecinie dały nam pewność, że nie tylko włókna są bardzo podobne do tkanki mięśnia sercowego, ale również, że to co otacza przebarwienie jest tkanką łączną - ks. Tadeusz Dębski, oficjał Sądu Kościelnego.

Bóg zsyła Polsce znaki - musimy je dobrze rozeznać!

www.fronda.pl/a/naukowcy-potwierdzaja-cud-eucharystyczny-w-lednicy,69670.html
Ostatnio zmieniany: 3 lata, 6 mies. temu przez frater.
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 0.71 sekundy