Home
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Sakramentalia
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Sakramentalia

Sakramentalia 9 lata, 9 mies. temu #380

  • fratris
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1041
  • Oklaski: 22
Pomoc - sakramentaliaSakramentalia to znaki święte, które z pewnym podobieństwem do sakramentów oznaczają skutki, przede wszystkim duchowe, a osiągają je przez modlitwę Kościoła.


Egzorcyzmowana woda, olej, sól i kadzidło
Użycie sakramentaliów należy do kompetencji każdego kapłana. Ich moc jest uzależniona od osobistej wiary kapłana i od współpracy przyjmującego dane sakramentalium przez akty wiary, miłości i żalu. Moc sakramentaliów leży we wstawienniczej modlitwie Kościoła, w imieniu którego kapłan błogosławi, poświęca lub egzorcyzmuje osoby i przedmioty.


Błogosławieństwa w życiu Kościoła
Błogosławieństwa ustanowione przez Kościół są widzialnymi znakami, przez które "wyraża się i w sposób właściwy poszczególnym znakom urzeczywistnia" uświęcenie ludzi w Chrystusie oraz uwielbienie Boga, które stanowią cel, do jakiego zmierzają wszystkie inne dzieła Kościoła.

Katechizm: Sakramentalia
Święta Matka Kościół ustanowił sakramentalia. Są to znaki święte, które z pewnym podobieństwem do sakramentów oznaczają skutki, przede wszystkim duchowe, a osiągają je przez modlitwę Kościoła. Przygotowują one ludzi do przyjęcia głównego skutku sakramentów i uświęcają różne okoliczności życia"

Krzyż św. Benedykta

Moc Krzyża Świętego jest historyczną prawdą a zarazem dogmatem naszej religii. Skoro do tego znaku rzadko się uciekamy, nie możemy doznać zeń żadnej pomocy, ale jedynie przypisać sobie słabą wiarę.

Różaniec i obietnice Matki Bożej
Pamiętajmy, że różaniec - jak to napisał św. o. Maksymilian Maria Kolbe - jest "strzelaniem do szatana". Z różańcem są też związane obietnice Matki Bożej dane błogosławionemu Alanowi de la Roche. Obietnice mówią o skutkach duchowych dla wszystkich tych, którzy rozważają tajemnice Pisma Świętego opisane w modlitwie różańcowej.

Szkaplerz - dar Matki Bożej
Słowo „szkaplerz” oznacza z łac. szatę okrywającą plecy i piersi. Szkaplerz karmelitański składa się z dwóch prostokątnych kawałków brązowego sukna z naszytymi wyobrażeniami Matki Bożej na jednej części oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa na drugiej. Połączone są one ze sobą tasiemkami tak, że jedna część znajduje się z przodu, a druga z tyłu klatki piersiowej. Szkaplerz jest noszony również w postaci medalika.

Cudowny medalik św. Katarzyny
To najsłynniejszy medalik świata, przedstawiony przez Matkę Bożą św. Katarzynie Laboure w 1830 roku. Matka Boża zlecając wybicie medalu dałą obietnicę, że "Wszystkie osoby, które go nosić będą na szyi, otrzymają wielkie łaski.


źródło;
www.exorcismus.org/pomoc-sakramentalia
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.60 sekundy