Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Różaniec ku chwale Boga Ojca Przedwiecznego
(0 przeglądających) 
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Różaniec ku chwale Boga Ojca Przedwiecznego

Różaniec ku chwale Boga Ojca Przedwiecznego 11 lata, 2 mies. temu #3190

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36

Różaniec ku chwale Boga Ojca Przedwiecznego

Krzyż z Trójcą Przenajświętszą

Na początku:
Rozpamiętujemy tortury Pana Jezusa w ciemnicy.
Czynimy Znak Krzyża świętego (3 razy):

Modlitwa wstępna:
Ojcze Przedwieczny, całkowicie należymy do Ciebie, przyjmij wszystko, co mamy, wszystkie nasze akty, czyny, myśli i zamierzenia. Niechaj będą zgodne z Twoją Wolą. Amen.

Akt Skruchy:
O Boże Mój, z całego serca żałuję za to, że Cię obrażałem, i czuję wstręt do wszystkich moich grzechów, nie dla Twojej sprawiedliwej kary, ale ponieważ Cię obraziły, Mój Boże, Który jesteś samym dobrem i Któremu należy się cała moja miłość. Czynię mocne postanowienie, że przy pomocy Twojej łaski, nie będę już więcej grzeszył, i postaram się uniknąć najbliższej okazji do grzechu.

Wyznanie Wiary: Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego…

Modlitwa Pańska: Ojcze nasz…

(7 razy) Chwała Ojcu…


Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych, i Ogień Twojej Miłości racz w nich zapalić.
Ześlij Ducha Twego, i wszystko będzie na nowo stworzone. I odnowisz oblicze ziemi.
Módlmy się: O Boże, któryś przez światło Ducha Świętego nauczał serca wiernych, daj abyśmy i my przez tego samego Ducha doznali mądrości prawdziwej, i wiecznie radowali się z pociechy Jego, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Tajemnica I: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś, gdy stworzyłeś Niebo i ziemię, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.

(1 raz) Miłosierny Boże, Ojcze Przedwieczny, udziel pełni zwycięstwa Twojemu Kościołowi! Miej Miłosierdzie dla ludzi świata: nas samych, tym, którzy nam pomagają, także naszym wrogom, i daj im zbawienie. Pobłogosław tych, którzy są dobrzy dla nas, i przebacz tym, którzy nam szkodzą. Miej w opiece naszych przywódców i tych wszystkich, którzy Ciebie jeszcze nie znają; otwórz ich oczy i odmień ich serca, aby mogli zwrócić się do Ciebie w wierze. Bądź pomocą dla biednych, sierot, więźniów i nieszczęśliwych. Bądź ochroną dla tych o czystym sercu. W pokoju prowadź podróżnych do ich miejsca przeznaczenia. Daj uzdrowienie chorym, udziel pocieszenia umierającym, i wprowadź dusze z Czyśćca do Swojego Królestwa. Prowadź i ochraniaj nas teraz i w godzinie naszej śmierci, i udziel łaski, abyśmy umierając mieli wiarę w Ciebie. Amen.

(12 razy) Chwała Ojcu…

(1 raz) Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych, i ogień Twojej miłości racz w nich zapalić. Ześlij Ducha Twego, i wszystko będzie na nowo stworzone. I odnowisz oblicze ziemi.

Módlmy się: O Boże, któryś przez światło Ducha Świętego nauczał serca wiernych daj abyśmy i my przez tego samego Ducha doznali mądrości prawdziwej, i wiecznie radowali się z pociechy Jego, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Tajemnica II: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś, gdy posyłałeś proroków, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Tajemnica III: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś, gdy posłałeś Ducha Świętego i Anioła do Błogosławionej Dziewicy Maryi, aby przynieść Jej wieść, że porodzi Zbawiciela, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Tajemnica IV: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś, gdy Twój Syn narodził się w ubóstwie, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Tajemnica V: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś, gdy w Świątyni oddałeś chwałę Twojemu Synowi i Jego Matce, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Tajemnica VI: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś w momencie Chrztu Jezusa w rzece Jordan, gdy Duch Święty zstąpił na Niego w postaci gołębicy, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Tajemnica VII: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś, gdy Syn Twój zaczął nauczać, uzdrawiać chorych, i czynić cuda, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Tajemnica VIII: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś, gdy Twój Syn był kuszony i odpierał szatana przez czterdzieści dni na pustyni, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Tajemnica IX: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś, gdy poprzez Jezusa cierpiałeś wielkie udręczenie w Ogrodzie Oliwnym w Getsemani, bolesne koronowanie cierniami, niezliczone razy, jakie On otrzymał z powodu naszych grzechów, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Tajemnica X: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś, gdy Jezus niósł Krzyż, gdy został ukrzyżowany i umarł na Krzyżu, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Tajemnica XI: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś podczas Zmartwychwstania Jezusa, podczas Jego Wniebowstąpienia, oraz Zesłania Ducha Świętego na Apostołów, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Tajemnica XII: Mój Boże, mocą potęgi i miłości, jakie objawiłeś, gdy Matka Twojego Syna została wzięta do Nieba i oddana została Jej chwała, i dla nadziei i ufności, jakie pokładamy w Tobie, przymnóż w nas wiarę i miłość, i udziel światła całemu światu.
(1 raz) Miłosierny Boże…, (12 razy) Chwała Ojcu…, (1 raz) Przyjdź Duchu Święty…, Módlmy się: O Boże…

Modlitwa na zakończenie: Boże Wszechmocny, Który czynisz wszystkie rzeczy dobrymi i pożytecznymi dla tych którzy Cię kochają, prosimy, racz napełnić nasze serca na trwałe miłością, aby myśli, jakimi nas napełniłeś, pozostały w nas na zawsze. Przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana. Amen.

***

Różaniec ku chwale Boga Ojca Przedwiecznego 15 Ukrytych tortur Pana Jezusa w ciemnicy
Przekaz na temat 15 Ukrytych Tortur Pana Jezusa w ciemnicy został po raz pierwszy objawiony we Francji, Bł. Marii Magdalenie, która żyła w XIII w. Posiada on Imprimatur Kościoła i był zalecany przez Papieża Klemensa II. Istnieje zapis słów Pana Jezusa dla Siostry Józefy Menendez na temat Jego ukrytych cierpień w ciemnicy, ujawnione zostały one również Centurii w Polsce. W książce Rudolfa Szafera, „Armia najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa” podanych zostało 15 Ukrytych Tortur, ale zapis różni się nieznacznie od tego, co podaje Ks. Wells, pozostaję więc przy własnym tłumaczeniu.
Sposób odmawiania Różańca polega na rozważaniu 15 tortur Pana Jezusa w ciemnicy oraz na recytowaniu podanych modlitw. Różaniec ten został podany przez Boga Ojca Eugenii Nyirimbabazi w Kibeho, Rwanda, Afryka, 28 listopada 1986. Została ona poproszona, aby każdy na ziemi poznał tą modlitwę i tym samy zrozumiał miłość Boga, Naszego Stwórcy. Ta sama modlitwa była częścią siedmiu posłań udzielonych przez Pana Jezusa, Erneastowi Rutaganda, w 1990 w Kigali, Rwanda, gdy ten, za swą wiarę został osadzony w więzieniu. Pan Jezus powiedział: “Bicze spadły na Mnie 1584 razy. Ogromna ilość uderzeń sprawiała przerażający ból, bo powodowały one wyrywanie kawałków Mojego Ciała, a ciosy, które nie powodowały wyrwania Ciała były tak liczne, że nie można ich było zliczyć.”

Modlitwy te powinny być odmawiane o 3 w nocy (w domu) i o 3 po poł., najlepiej w kościele. W czwartek, od 6 po południu do rana powinniśmy towarzyszyć Panu Jezusowi w Jego niewypowiedzianych cierpieniach, jakie przeszedł w Wielki Czwartek. Modlimy się w cichym pomieszczeniu, przy zgaszonym świetle. “Nie było światła w celi, w której był przetrzymywany Jezus, po zdradzeniu Go przez Judasza.”

O godz. 3 rano Różaniec ten odmawiany dla ułagodzenia zarówno Boga Ojca, jak i Pana Jezusa, bo jest to godzina, w której Św. Piotr trzykrotnie się Go zaparł. Ci, którzy grzeszą o tej godzinie, są przyczyną ogromnych cierpień Pana Boga. Odmawianie Różańca o 3 po południu przynosi ukojenie zarówno Bogu Ojcu jak i Panu Jezusowi, ponieważ wyjednujemy przebłaganie za niezliczone grzechy popełniane w godzinie, w której Pan Jezus uzyskał dla nas odkupienie, oddając za nas do ostatniej kropli Swoją Krew.

Odmawianie Różańca do Boga Ojca Przedwiecznego nie eliminuje modlitw do Miłosierdzia Bożego, raczej je uzupełnia, bo Koronka do Miłosierdzia Bożego posiada moc uśmierzania gniewu Pana Boga, natomiast Różaniec do Boga Ojca przynosi Mu ukojenie i jest orężem do walki z antychrystem. Koronka i Różaniec powinny być odmawiane wspólnie, jedno po drugim.

Obietnice dla odmawiających Różaniec ku chwale Boga Ojca:
Każdy, kto odmawia Różaniec ku Chwale Boga, Ojca Przedwiecznego, w ciągu całego swojego życia, i rozważa w każdy czwartek, każdego tygodnia 15 Bolesnych Tajemnic, jakie Pan Jezus cierpiał w Wielki Czwartek, odda w ten sposób chwałę Bogu Ojcu Przedwiecznemu i będzie godnym następujących obietnic:

1. Ojciec Przedwieczny będzie ochraniał go przed pokusami Antychrysta, który wkrótce nadejdzie dla sprawowania rządów i zwodzenia ludzkości.
2. Każdemu, kto modli się tym Różańcem zostanie oszczędzony ogień Czyśćca, bo odbył on już swoje oczyszczenie na ziemi.
3. Wszelkie dobro, o jakie zanoszone są prośby odnośnie tej duszy, zostaną jej udzielone.
4. Ktokolwiek modli się tym Różańcem, w istocie modli się za cały świat, jak również za dusze w Czyśćcu cierpiące, i dlatego też otrzyma wiele łask dla siebie i dla tych dusz.
5. Jeśliby połowa ludzkości odmawiała te modlitwy, to Ojciec Przedwieczny obiecuje uratować resztę świata, wówczas również dokona się oczyszczenie wszystkich dusz w Czyśćcu cierpiących i zostaną one wzięte do Nieba.

15 Ukrytych tortur Pana Jezusa w ciemnicy:

1. Nogi związali Mi sznurem, i ciągnęli Mnie w dół po schodach do niewypowiedzianie brudnego i cuchnącego lochu.
2. Zdarli ze Mnie szaty i zaczęli kłuć Moje Ciało ostrymi narzędziami.
3. Obwiązali Moje Ciało wokół sznurem i turlali Mnie po podłodze ciemnicy, od ściany do ściany.
4. Przewiesili Mnie przez belkę i tak w tej pozycji zostawili, dopóki Moje Ciało się nie ześlizgnęło, i nie upadłem na ziemię. To spowodowało tak straszliwy ból, że krwawe łzy spływały Mi po twarzy.
5. Przywiązali Mnie do wielkiego drewnianego słupa, bili Mnie i torturowali, raniąc Moje Ciało wszelkiego typu narzędziami. Potem rzucali we Mnie kamieniami i przypalali palącymi się pochodniami.
6. Rozszarpywali Moje Ciało szpikulcami i ostrymi narzędziami, wyrywając Mi kawałki skóry i Ciała, przecinając Moje żyły i otwierając je.
7. Przytwierdzili Mnie do słupa i stawiali Moje stopy na rozżarzonej do białości metalowej płycie.
8. Włożyli Mi na głowę żelazną obręcz i zasłonili Moje oczy brudną, śmierdzącą szmatą.
9. Posadzili Mnie na stołek nabijany ostrymi, najeżonymi gwoździami, które głęboko wbijały się w Moje Ciało.
10. Na Moje otwarte rany lali gorącą żywicę i roztopiony ołów, potem brutalnie zrzucili Mnie ze stołka, powodując, że upadłem bez siły na ziemię.
11. żeby zwiększyć Moje tortury i poniżenie, wyrywali kawałki Mojej brody, a w miejsca po wyrwanych włosach wbijali Mi igły i gwoździe.
12. Rzucili Mnie na krzyż, i przywiązali do niego tak mocno, i z takim okrucieństwem, że nieomalże nie mogłem oddychać.
13. Deptali Mi po głowie. Potem któryś z nich postawił stopę na Mojej piersi, sprawiając, że jeden z ostrych cierni korony przekłuł Mój język.
14. Bezkarnie i bez wstydu wlewali do Moich ust najohydniejsze pomyje… wydzieliny.
15. Nieustannie zalewali Mnie potokami wyzwisk; związali Mi ręce z tyłu, na plecach, i bijąc rózgami, wypędzili Mnie z więzienia.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.40 sekundy