Home
Błąd
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Przekazy podprogowe - jak to możliwe? - przykład
(0 przeglądających) 
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Przekazy podprogowe - jak to możliwe? - przykład

Przekazy podprogowe - jak to możliwe? - przykład 10 lata, 8 mies. temu #1460

 • fratris
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1041
 • Oklaski: 22
Przekazy podprogowe - jak to możliwe ?


- Przekaz do podświadomości jest niesłyszalny dla ucha. Może być on też wizualny i wtedy się go nie spostrzega. Treść jednak jest odbierana przez nasz mózg, a ponieważ jest on niewidoczny nie kontrolujemy tego która część mózgu go zapamięta. Inne rejony są bowiem odpowiedzialne za informacje ideowe, będące naszym credo życiowym, a inne rejony zapamiętują informacje o czymś dla nas złym. W momencie gdy jesteśmy świadomi bodźca decydujemy czy jest on zły czy dobry i nasz mózg umieszcza go w odpowiedniej części. Jednak, gdy nie kontrolujemy przekazu, a w jego czasie np. słuchamy muzyki która nam się podoba, treść, która może nam się nie podobać zostaje zakodowana przez obszary odpowiedzialne za rzeczy dobre. W rezultacie nie zauważając coś złego staje się naszym pragnieniem. Należy dodać, że o ile ze świadomych pragnień jesteśmy w stanie zrezygnować o tyle z nieświadomych nie możemy ponieważ po prostu o nich nie wiemy. W rezultacie nasza podświadomość generuje ogromną masę argumentów dlaczego nie powinniśmy pójść inną droga, dlaczego powinniśmy wybrać to, mówi też, że wcale nie chcemy nic złego, udowadniamy sobie wszystko po to tylko, aby uchronić swe podświadome dążenie. Odkrył to już Freud i choć mylił się co do dziedziny to miał rację co do sposobu. Fenomenem naszej podświadomości jest to, że umie ona odcyfrować i przyswoić tekst czytany od tyłu, w innym języku, w paśmie niesłyszalnym dla ucha, albo tak cichy, ze pośród muzyki go nie słyszymy.


- Podczas gdy prawa półkula postrzega zjawiska i notuje, lewa odbiera bodźce pozostałe (np. widziane kontem oka). W pewnym stopniu są one zapamiętywane potem przez prawą półkulę. Jednak o ile informacja bezpośrednia jest przez nas zauważana (wiemy że coś pamiętamy), o tyle przekaz z drugiej półkuli nie jest uświadomiony (nie wiemy, że coś pamiętamy). Gdy bodziec się powtarza obrazy, teksty zostają utrwalone. Mózg myśli i wyciąga wnioski, stawia decyzje opierająca się na całej wiedzy. W ten sposób informacje podświadome mają wpływ na nasze decyzje. [na podstawie pracy badawczej z zakresu neuropsychologii -

źródło: Internet; William Yarrol przew. The Appolied Potentials Research Institute w Aurora, Colorado]


- Techniki uzywane przy przekazach podświadomych
częstotliwość modulowana
częstotliwość bardzo niska (14-20 Hz)
częstotliwość wysoka (17.000 - 20.000 Hz)
szybkość zmienna
tekst od tyłu
nagranie tekstu od tyłu
nagranie ciche (niesłyszalne)
palindromy (nazywane błędnie na zachodzie backward masking)- Najbardziej znanymi przekazami są błędnie nazywane "backward masking". Jest to nazwa odnosząca się nakłania dwóch warstw melodycznych w określonym następnie czasowym (jedno wcześniej drugie później - w odróżnieniu od forward masking).

Zasadny jest natomiast termin palindrom - odczytywanie słowa od tyłu. W j. angielskim opiera się to na tabelach fonemów. W ten sposób w mowie potocznej rzekomo można znaleźć tzw. "słowa prawdy" czyli teksty powiedziane od tyłu. np. w zdaniu "powiedz to zanim odjadę" część "...im-odjad..." brzmi jak "im ot jad" czyli od tyłu powiedziane "daj to mi". Takie poszukiwania są godne Daenikena ale nie naukowców. Jednak są miejsca gdzie twórcy świadomie wykorzystują tą technikę.

Jak np. w "Schodach do nieba" (Led Zeppelin) gdzie na przestrzeni 1 min. znaleziono 6 tekstów o podobnej treści - satanistycznej.
Taki przypadek jest niemożliwy i dowodzi świadomego wykorzystania tej techniki.


- W parze z przekazami do podświadomości idą metody obniżania barier moralnych i hamulców. Osoba będąca pod wpływem tych technik łatwiej słucha głosu reklamy, jest bardziej podatna na perswazję. hipnozę, trans.


- Głośne, niskie, rytmiczne uderzenia stopy powodują przyspieszenie pracy serca, wzrost poziomu adrenaliny, ekscytację seksualną łącznie z orgazmem Sygnały wysokotonowe, na wysokich częstotliwościach są znane medycynie i używane jako endorfizm - naturalna morfina. Powoduje to odczucie błogości i zwiększenie percepcji podświadomości.


- Szybko migające światło laserowe powoduje osłabienie sensu orientacyjnego i osądu refleksów. Dodatkowo w zależności od częstotliwości cyklu zmian błysku i ciemności wyróżnia się:
6-8 cykli na sekundę - utrata percepcji głębi
25 cykli - impulsy nakładają się na fale alfa w mózgu, które kontrolują zdolność koncentracji
dalsze przyspieszanie powoduje utratę jakiejkolwiek kontroli- Kilku naukowców udowodniło że bodźce podprogowe nie mają wpływu na wolny wybór. Po słynnym doświadczeniu że zdjęciami kurczaka które było pokazywane co siedemnastą klatkę filmu wielu naukowców zainteresowało się problemem sugestii podświadomej. Okazało się, że wyniki tego doświadczenia były naciągane a rzeczywisty rezultat mieścił się w granicy błędu. Jednak te badania, jakkolwiek stwierdzają, że kilka zdjęć, czy sekund przekazu nie jest w stanie zmienić wolnej woli człowieka nie odnoszą się do działań długotrwałych bodźca, który doświadczany wielokroć w czasie słuchania tej samej piosenki zaczyna być co raz bardziej przyswajalny. Efekt "fali morskiej" która pojedynczo omywa plażę a po latach niszczy wybrzeże, został stwierdzony w innych badaniach.


- "Czy osoba nie znająca angielskiego może zrozumieć przekaz w tym języku ?". Zważywszy na to że ilość informacji docierających np. przez oczy do mózgu jest wielokrotnie większa niż to zauważamy należy stwierdzić, że mamy wiele danych, z których mózg się uczy. Nasza podświadomość, można powiedzieć, mówi kilkoma językami - rozumie znaczenia częstych słów, zwrotów. W ten sposób przekaz jest rozumiany. Oczywiście trudniej było by nam zrozumieć przekaz np. po chińsku, ale angielski dla większości jest przyswajalny. Do tego dochodzą słowa podobne w innych językach - ten sam krąg znaczeniowy itp. Autor podczas pobytu w USA, gdzie mówił tylko po angielsku zrobił doświadczenie. Co tydzień sprawdzał ze słownikiem statystycznie ile słów rozumie. Notował też wszystkie słowa które zauważył, że się nauczył. O ile słów zauważonych było 2-3/dzień o tyle według badania średnia wychodziła ok. 24/dzień - 10 x więcej !!!! Ile razy mamy coś na końcu języka. Nie pamiętamy czegoś - ale przecież gdzieś w mózgu jest to zapisane.


- Postrzeganie pozaświadome W ostatnich badaniach dotyczących postrzegania wykonywano eksperyment rzucając na siatkówkę oka promień lasera którego świadomość nie rejestrowała. Znane jest zjawisko zmęczenia neuronów wzrokowych w reakcji na ten sam bodziec wizualny. Jeśli więc obraz ten nie byłby dostrzegany, neurony nie męczyły by się bo nie przekazywały by do mózgu informacji. Po serii wysłanych cienkich linii następnie wysyłano grube, widoczne już linie. Okazuje się że neurony nie postrzegały również owych linii wykazując efekt zmęczenia. Wniosek jest tylko jeden. Mózg notował obrazy pomimo tego że świadomość nie zauważała tego procesu. (wiadomość podał prof. Sheng He z Uniwersytetu w Minnesota w USA. 2002r)

Przykłady przekazów
"Schody do nieba "(Lead Zeppelin)

Przekazy są zawarte jako palindromy. Tekst słyszany od tyłu ma ukryte znaczenie. Fakt nagromadzenia 6 przekazów o podobnej tematyce na krótkim odcinku dowodzi celowości przekazu.
"Trzeba abyś żył dla szatana" - tekst nagrany od tyłu pod słowami trzeciej zwrotki: "Drżę z emocji gdy patrzę na zachód (symbol Lucyfera). W moich myślach widzę wstęgi dymu poprzez drzewa i głosy tych, którzy wpatrują się."

fragment "jest jeszcze czas byś zmienił drogę" ma zawarty od tylu tekst "Tędy do mojego słodkiego szatana"
w przeciągu minuty występują tu jeszcze cztery inne teksty o tematyce satanistycznej np. "Siła jest w szatanie"
Ostatnio zmieniany: 10 lata, 8 mies. temu przez fratris.
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 0.29 sekundy