Home
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

OBLICZA NEW AGE REIKA - uniwersalna energia życiow
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: OBLICZA NEW AGE REIKA - uniwersalna energia życiow

OBLICZA NEW AGE REIKA - uniwersalna energia życiow 9 lata, 3 mies. temu #1212

  • stmeusz
  • ( Użytkownik )
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Oklaski: 10
OBLICZA NEW AGE REIKA - uniwersalna energia życiowa

W obecnym czasie odkrywania. powielania i transformowania różnych systemów leczniczych lub terapeutycznych pojawił się stosunkowo niedawno w Polsce nowy, ale już znany, system łączący te dwie cechy - REIKI.

System ten polega na wyzwoleniu uniwersalnej energii życiowej - nikt na świecie jeszcze nie zdefiniował co to takiego ta energia życiowa a do tego jeszcze uniwersalna. Tą energię wyzwala się poprzez dotykowe pobudzanie centrów energetycznych ciała - inni takie punkty nazywają punktami witalnymi, węzłami energetycznymi itp.

Twórcą owego systemu jest Japończyk Mikado Usui - mnich chrześcijański i nauczyciel w Kioto. Miał on ciągłe kłopoty z objaśnieniem swoim uczniom cudów uzdrowień ludzi opisanych w Piśmie św. I tu zaczynają się dziać rzeczy dziwne i wzniosłe - pan Usui udaje się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zdobywa stopień doktora filozofii Uniwersytetu Chicago. I nagle ten chrześcijański mnich odkrywa nauki Buddy, które wcześniej nie były mu znane - to tak jak zjechać na dół do kopalni i stwierdzić, że tam jest węgiel. Po zdobyciu tytułu doktora filozofii wraca do Japonii, gdzie poświęca się studiom sanskrytu a także językowi chińskiemu, aby móc samodzielnie zgłębiać oryginalne teksty buddyjskie. I nagle wątpliwości pana Usui znalazły wytłumaczenie w buddyjskich sutrach. Znalazł tam wskazówki pozwalające mu zrekonstruować (a może skonstruować), system leczniczy REIKI. Może pan Usui doszedł do wniosku, że odnalazł sposób w jaki Pan Jezus dokonywał uzdrowień

Pan Usi cały system REIKI ponoć sprawdzał na sobie, dopiero później dokonał kilku spektakularnych uzdrowień na innych ludziach i od tego czasu wokół jego osoby zaczęła się zbierać grupka ludzi. Proces udoskonalania i dopracowywania systemu i metod jego nauczania trwał siedem lat. Po śmierci Usui sukcesorem został lekarz Chijuro Hayashi.

Na Zachód REIKI dotarło dzięki Amerykance japońskiego pochodzenia, Hawayo Takaty, w 30 latach naszego wieku. Prawdziwy pochód REIKI na Zachodzie rozpoczął się w latach 70. - początek powstawania myśli i idei Ery Wodnika. Po śmierci pani Takaty sukcesję objęła Barbara Weber Ray - badaczka kultury klasycznej i specjalistka od duchowych metod leczenia. Założyła organizację znaną dziś pod nazwą "Amerykańskie i Międzynarodowe Towarzystwo REIKI". Istnieje jeszcze jedna organizacja, zrzeszająca mistrzów REIKI "REIKI ALIANCE", i jest prowadzona przez wnuczkę pani Takaty - Philis Lei Furomato.

M. Usui był przekonany, że ciało ludzkie posiada 12 punktów wytwarzających energię życiową i odpowiedzialnych za jej harmonijny przepływ. Punkty te rozłożone są w trzech strefach - cztery na głowie, z tyłu i przodu ciała. Stymulację owych punktów uzyskuje się poprzez przykładanie odpowiednio ułożonych rąk do miejsc leżących na wysokości owych punktów.

Tego typu zabiegi mogą niwelować zaburzenia równowagi organizmu, mogą przynieść (ponoć), szeroką gamę pozytywnych rezultatów poprawa samopoczucia i doznań relaksacyjnych, po wyraźne wzmocnienie systemu odpornościowego organizmu.

Metodą działania jest dotyk określonych punktów, a także w pewnych określonych sytuacjach "nakładanie rąk".

Aby wgłębić się w praktykę REIKI należy przejść trzy etapy:

I - obejmuje kilkudniowe seminarium, podczas którego mistrz wprowadza w podstawowe zasady tej sztuki - wyzwala w adepcie energię KI i stara się naprowadzić na samodzielny sposób jej wytwarzania przy użyciu własnej woli;

II - nauka specjalnych technik REIKI z udziałem wyższych zdolności psychicznych oraz opanowanie "sposobów leczenia na odległość";

III-(stopień mistrzowski)-obejmuje studiowanie najbardziej zaawansowanych technik REIKI, wymagających od adepta wysokiego stopnia rozwoju duchowego. Jego zaliczenie uprawnia do nauczania REIKI.

Na podstawie tej krótkiej charakterystyki widzimy, że system REIKI stanowi w swej istocie rodzaj ścieżki duchowej, a na praktykujących od początku nałożony jest obowiązek przestrzegania kodeksu etycznego, narzucającego m.in. życzliwy stosunek do wszelkich form życia.

W całej plejadzie różnych systemów leczniczych, terapeutycznych, okultystycznych, wiary w UFO czy cudowną moc kryształów system REIKI nie wyróżnia się niczym specjalnym, choć powoli zdobywa sobie grono swoich zwolenników.

źródło www.psychomanipulacja.pl/
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.60 sekundy