Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Św Brygida

Św Brygida 9 lata, 7 mies. temu #3588

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Święta Brygida, która miała łaskę widzenia czyśćca, tak go opisuje: „Widziałam ciemne i straszne miejsce, i ognistą przepaść, a tuż nad nią duszę jakby przyobleczoną ciałem. Ogromne płomienie wznosiły się ku niej z tej głębiny i paliły ją z wielką mocą. I usłyszałam tę duszę, jak rozpaczliwie pięć razy zawołała: «Biada», a obfite strumienie łez zalewały jej oblicze. Mówiła ona: «Biada mi, że tak mało kochałam Boga, chociaż byłam tak hojnie obdarzona Jego łaskami! Biada mi, że nie lękałam się Jego sprawiedliwości! Biada mi, że szukałam grzesznych przyjemności ciała! Biada mi, że pragnęłam bogactw, zaszczytów i przemijającej, ziemskiej chwały! Biada mi, że słuchałam ciebie, szatanie, który kusiłeś mnie do złego!». Wtedy anioł rzekł do mnie: «Ta przepaść jest piekłem. Kto w nią wpadnie, nigdy Boga nie ogląda. Nad tą przepaścią jest miejsce największych mąk czyśćcowych. Dusza, którą tam widzisz, cierpi palenie ognia pożerającego, a zarazem dreszcze srogiego zimna. Cierpi głód, pragnienie, jest trapiona ciemnościami, ogłuszona jękami i krzykami, wielce poniżona, zawstydzona i przerażona straszliwym widokiem złych duchów. Jednakże wśród tych mąk doznaje pociechy na wspomnienie swoich dobrych uczynków. Jest także drugie miejsce oczyszczenia, gdzie męki są już znacznie mniejsze. Dusze tam przebywające są podobne do chorych, którzy powoli odzyskują swoje siły i piękno. Nareszcie jest trzecie miejsce, wyższe nad dopiero wspomnianym: czyściec duchowy, gdzie dusze cierpią tylko straszną mękę tęsknoty za Bogiem. Niektórzy tak niewinnie żyją na ziemi, że po śmierci natychmiast wstępują do chwały wiecznej. Ale, niestety, takich jest mało, nawet pomiędzy świętymi duszami, które ominie trzecie miejsce oczyszczenia».
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php

Odp: Św Brygida 9 lata, 7 mies. temu #3592

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Anioł mówił mi jeszcze: «Dusze, które cierpią w tych trzech więzieniach, korzystają z modlitw Kościoła i mają ulgę z dobrych uczynków, które wskutek ich ostatniej woli się spełniają. Jak pokarm rozwesela zgłodniałego człowieka, a świeża woda - spragnionego napoju, tak Msze Święte i dobre uczynki rozweselają dusze czyśćcowe. Błogosławiony człowiek, który wspomaga dusze cierpiące w czyśćcu modlitwami, dobrymi uczynkami i umartwieniem ciała». I słyszałam zaraz wiele głosów mówiących: «0, Panie Jezu Chryste, Sędzio sprawiedliwy, pomnażaj Twoją miłość w sercach tych, którzy nas wspierają, abyśmy z ich dobrych uczynków mieli wielką pomoc!». A z wyższego oddziału wiele głosów mówiło: «Niech Bóg stokrotnie wynagrodzi tym, którzy nas wspierają i ratują w naszym nieszczęściu!»".
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.26 sekundy