Home
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

channeling, przekaz channelingowy
(1 przeglądających) (1) Gość
 • Strona:
 • 1

TEMAT: channeling, przekaz channelingowy

channeling, przekaz channelingowy 9 lata, 3 mies. temu #1458

 • fratris
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1041
 • Oklaski: 22
jest to jedna z podstawowych form manipulacji osobami podatnymi na okultyzm

Channeling jest dwudziestowieczną odmianą XIX-wiecznego spirytyzmu - Wywoływaniem duchówTrans channelingowy jest stanem realnym. Media channelingowe legitymujące się wykształceniem podstawowym znają wymarłe egzotyczne języki, czasami, co stwierdzono w wielu źródłach, dysponują informacjami, które nie mogą im być dostępne.
jest to przekaz demonistyczny na bazie którego osoba jego doświadczająca ma się za mistyka i całe życie ustawia ppod te przekazay.

Przykładem przekazu channelingowego jest `prawo przyciągania` opisane w filmie "The Secret", jak też książce "prawo przyciągania" i wielu innych pozycjach o tej tematyce.
Przyznają się do tego także sami autorzy

Twierdzą bowiem, że ideę Prawa Przyciągania otrzymali w ramach przekazu channelingowego od istoty wyższej o imieniu Abraham. Dlatego też ich strona domowa nazywa się właśnie tak, a nie inaczej:

www.abraham-hicks.com/lawofattractionsource/index.phpJednym z bardziej znanych channeli jest mieszkająca poza krajem Polka, Barbara Marciniak (zasłynęła kontaktami z Plejadanami i półprzezroczystymi Alteanami). W Polsce najwięcej książek sprzedają Elżbieta Nowalska (jednym z jej kontaktów jest "energia Wojtek") oraz Elżbieta Poll-Sokołowska (kontaktuje się również z UFO).
Ostatnio zmieniany: 9 lata, 3 mies. temu przez fratris.

Odp: channeling, przekaz channelingowy 9 lata, 3 mies. temu #1459

 • fratris
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1041
 • Oklaski: 22
twardy new age - channeling


Plik załącznika:

Nazwa pliku: Twardynewage-channeling.rtf
Wielkość pliku: 22 KB

Odp: channeling, przekaz channelingowy 9 lata, 3 mies. temu #1461

 • fratris
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1041
 • Oklaski: 22
Spirytyzm
Inne nazwy: Channeling, Wywoływanie duchów, Nekromancja.

Wywoływacze duchów
Andrzej Wronka
"Wszystkiego się pan czepia" - usłyszałem na jednej z katechez, w której zapowiedziałem poruszenie tematu tzw. "wywoływania duchów". Mój oponent reprezentował dość powszechne myślenie, iż wywoływanie duchów to tylko zabawa, co więcej zabawa ciekawa, wciągająca, niosąca ze sobą dreszcz emocji; zabawa niewinna i bezpieczna.

Nie dowierzajcie każdemu duchowi...
Krzysztof Chrząstek
My, katolicy, mamy świadomość, że dusze zmarłych mogą się ukazywać tylko za Bożym przyzwoleniem, jak to przykładowo miało miejsce w przypadku św. o. Pio, kiedy to dusze czyśćcowe bezpośrednio prosiły go o modlitwę. W innych wypadkach bez Bożego przyzwolenia jest to, niestety, sam szatan, udający dusze zmarłych.

Z historii spirytyzmu
ks. prof. Andrzej Zwoliński
Nekromancja, czyli sztuka wywoływania duchów zmarłych związana z pragnieniem konsultowania się z nimi, praktykowana była już w starożytności. W legendach, podaniach i kronikach pozostało szereg opisów tajemniczych zjawisk związanych z obecnością duchów zmarłych

Odp: channeling, przekaz channelingowy 9 lata, 3 mies. temu #1462

 • fratris
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1041
 • Oklaski: 22
Popularne współcześnie formy spirytyzmu i praktyki, które po części opierają się na spirytyzmie, to m.in.:

Antoinizm, kardecjonizm - spirytyzm klasyczny, wywoływanie duchów ludzi zmarłych które poprzez praktyki mediumistyczne (i medium) przekazują "wiedzę" o świecie materialnym i duchowym. Z tego rodzaju spirytyzmu wyrasta także psychozofia, metapsychika i parapsychologia.

Wywoływanie duchów – wzywanie dusz zmarłych osób lub jakkolwiek nazwanych postaci z zaświatów z czystej ciekawości czy z chęci uzyskania nodpowiedzi na jakieś pytania. To także korzystanie z takich akcesoriów, jak tabliczka oui-ja, wirujący talerzyk i urządzeń wskazujących. Polega na tym, że osoba (medium) korzysta np. z tabliczki oui-ja (składającej z liter, cyfr i gotowych odpowiedzi), na której duch wskazuje odpowiedzi na zadawane pytania. Często przybiera to postać zabawy towarzyskiej.


Channeling – newagowska praktyka medytacyjna, mająca za cel komunikowania się z "bytami astralnymi" poprzez medytacje, pismo automatyczne, przekazy i objawienia. Często jest reklamowana jako spotkanie z przewodnikiem, aniołem stróżem, Bogiem itd. Podobne praktyki stanowią częśc medytacji transcedentalnej.


Candomblé –  w tym pogańskim rytuale poprzez trans i śpiewy ku czci bóstw dąży się do nawiązania kontaktu z duchami i do samoopętania. Kult był popularny początkowo wśród niewolników brazylijskich pochodzących z Afryki. Potem przeniknął do capoeiry (sztuka walki połączona z tańcem), jednak współczesne zależności z capoeiry z candomble są dyskusyjne. Niemniej zawsze trzeba zwrócić uwagę na pieśni capoeiry wykonywane w obcych językach, by przypadkiem nie śpiewać pieśni candomblé. Podobne do candomblé praktyki występują w kultach typu umbanda, macumba i voodoo. 

Raelianizm – to jedna z sekt, która twierdzi, ze porozumiewa się z UFO i oczekuje na kosmicznych
przybyszów jako wybawicieli ludzkości. Oczywiście nie całej ludzkości, ale raelian.


Fałszywe objawienia w chrześcijaństwie – kiedy na skutek działań ze strony człowieka (pyszne wzywanie świętych z nieba, postaci z czyśćca lub piekła) dochodzi do jakiejś formy objawień. Widzenia takie zwykle charakteryzują się w dużej mierze zgodnością z nauczaniem Kościoła, jednak w kwestiach zasadniczych ujawnia się odstępstwo od prawdziwej wiary. Objawia się tu działanie upadłego anioła, który dąży do odstępstwa w Kościele. Przykładem jest kadoaizm, który został zapoczątkowany  przez objawienia o charakterze spirytystycznym, a zakończył się stworzeniem nowego kościoła w Wietnamie.
Ostatnio zmieniany: 9 lata, 3 mies. temu przez fratris.

Odp: channeling, przekaz channelingowy 9 lata, 3 mies. temu #1463

 • fratris
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1041
 • Oklaski: 22
Nie dowierzajcie każdemu duchowi...
Krzysztof Chrząstek
My, katolicy, mamy świadomość, że dusze zmarłych mogą się ukazywać tylko za Bożym przyzwoleniem, jak to przykładowo miało miejsce w przypadku św. o. Pio, kiedy to dusze czyśćcowe bezpośrednio prosiły go o modlitwę. W innych wypadkach bez Bożego przyzwolenia jest to, niestety, sam szatan, udający dusze zmarłych.
Wiele dziś osób ulega zgubnej propagandzie ruchu New Age, którego jedną z części składowych jest spirytyzm, zwany także czasem channelingiem (ang. kanałowanie).
Spirytyzm nie bez powodu jest uważany przez chrześcijan za zwodzenie szatańskie, gdyż wiele faktów zdaje się jednoznacznie na to wskazywać.
Jako że każde przedsięwzięcie według słów Pana Jezusa można poznać po owocach, to w przypadku spirytyzmu owoce te są zdecydowanie złe.
Oto kilka przykładów:
- Groźne konsekwencje dla zdrowia psychicznego - bywa, i to wcale nie tak rzadko, że tak zwane media oraz sami uczestnicy spirytystycznych seansów zostają pacjentami szpitali psychiatrycznych.
Podważanie Bożego porządku - duchy upowszechniają bluźnierczą teorię o rzekomym nieistnieniu piekła. Owa teoria jednoznacznie przeczy nauce Pisma Świętego, zawartym tam słowom samego Jezusa czy nawet zatwierdzonym przez Kościół maryjnym objawieniom (np. w Fatimie czy Lourdes).
Propagowanie przez duchy teorii reinkarnacji - jest ona sprzeczna z nauką Biblii; podważa między innymi dogmat o zmartwychwstaniu i w przewrotny sposób przeczy słowu Bożemu na temat kary wiecznej (piekła).
- Częste przypadki opętania medium przez złego ducha.
Warto tu zauważyć, że słynny czciciel szatana, prekursor współczesnego satanizmu i zarazem członek loży masońskiej Aleister Crowley również namiętnie brał udział w seansach spirytystycznych.
My bądźmy wierni słowom św. Jana: Umiłowani nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie (1 J 4,1). Stary Testament również nas przestrzega: Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by (...) pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, lato to czyni (Pwt 18,10-12). Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz (Kpł 19,31). Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu (Kpł 20,6-7) [1].
Jeśli chodzi o naukę Kościoła katolickiego na temat spirytyzmu, to warto odwołać się do pewnych jego dokumentów. II Sobór Watykański w konstytucji Lumen gentium przeciwstawia się wszelkim formom wywoływania duchów, potwierdzając tym samym wcześniejsze dokumenty, począwszy od Aleksandra IV (1258 r.), aż do wypowiedzi z roku 1917.
Na szczególną uwagę zasługuje Dekret Kongregacji Świętego Oficjum z 30 IV 1898 i z 24 IV 1917 roku, który między innymi stwierdza: Jeśli jakieś duchy udzielają odpowiedzi na różne pytania, mogą to być jedynie złe duchy, które godzą się wchodzić w łączność z ludźmi tylko dlatego, aby im szkodzić i pobudzać do złego, toteż Kościół absolutnie zabronił brania jakiegokolwiek udziału w seansach spirytystycznych.
Jednoznaczne potępienie spirytyzmu zawiera współczesny Katechizm Kościoła Katolickiego [2]. Przed tym grzechem przestrzegał także św. Jan Vianney słynny proboszcz z francuskiego Ars. Zawsze postrzegał on spirytyzm jako dzieło szatana. Warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć o św. ojcu Pio, św. Tomaszu z Akwinu i innych wybitnych ludziach Kościoła, którzy widzieli w spirytyzmie szatańskie zagrożenie.
W dzisiejszych czasach stary spirytyzm otrzymał nieco nowocześniejszą nazwę: "kanałowanie". Mimo tej czysto powierzchownej zmiany, jego intencje oraz skutki pozostają, niestety, takie same. Można je w zasadzie krótko określić jako wielkie zwodzenie człowieka.
Szkoda tylko osób, które za namową wróżbitów, okultystów oraz najzwyklejszych oszustów dają się wciągnąć w ten nieuczciwy czy diaboliczny wręcz proceder. Są one święcie przekonane, że mają do czynienia ze zmarłymi, a w rzeczywistości kontaktują się z demonami. Dlatego Pan Bóg tak stanowczo zakazuje wywoływania duchów i wszelkich kontaktów z zaświatami [3].
Szatan jest specjalistą od zwodzenia. Pan Jezus nazwał go nawet ojcem kłamstwu (J 8,44). Pismo Święte wspomina również o fałszywych prorokach i czynionych przez nich fałszywych cudach: Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i falszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych (Mt 24,24). W innym miejscu czytamy: (...) niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów (1 Tm 4,1).
Nie od dziś wiadomo, że na teorii spirytyzmu żerowało i nadal żeruje bardzo wielu oszustów, którzy zarabiają na naiwności ludzkiej niemałe pieniądze. Wśród grona demaskatorów owych naciągaczy widzimy słynnego rosyjskiego uczonego Dymitra J. Mondelejewa, iluzjonistę Haudiniego czy współczesnego nam Jamesa Randiego.
Na koniec chciałbym przytoczyć słowa znanego egzorcysty ks. Raul Salvucci, zamieszczone w jego książce pt. Podręcznik egzorcysty. Stwierdza on tam: My, którzy zajmujemy się tą dziedziną z nakazu Kościoła, nie mamy wątpliwości: to szatan zawsze i w każdej formie ukrywa się za postaciami wzywanych dusz, aby móc wejść w kontakty z ludźmi i w ten sposób ich zwodzić. (...) To niemożliwe, by nasi bracia zmarli w pokoju Bożym mogli się ukazywać podczas seansów spirytystycznych. Wówczas pojawiają się albo złe duchy albo dusze osób zmarłych w niełasce u Boga, znajdujące się teraz w rękach złych duchów i przez nie wykorzystywane.
Niech ten tekst będzie przestrogą, swoistym memento dla wszystkich, którym niektóre środki przekazu próbują wmówić kłamstwa.
Krzysztof Chrząstek
LITERATURA:
o. A. Posacki SJ, Okultyzm, Magia, Demonologia, Wydawnictwo M, Kraków 1998.
L. Cristioni, Znaki obecności szatana we współczesnym świecie, Exter, Gdańsk 1995.
ks. R. Salvucci, Podręcznik egzorcysty, Wydawnictwo M, Kraków 1999.
o. P.J. Śliwiński OFM. Cap, ks. A. Zwoliński, o. H. Cisowski OFM. Cap., A. Regiewicz, Kościół a spirytyzm, Wydawnictwo M, Kraków 200
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 1.05 sekundy