Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Szczytne książki
(0 przeglądających) 

TEMAT: Szczytne książki

Odp: Szczytne książki 11 lata, 8 mies. temu #2686

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Naznaczony przez Boga




To nie tylko strawa duchowa. Polska edycja książki „Ojciec Pio. Droga do świętości” wydana została na eleganckim, kredowym papierze i zawiera wiele barwnych fotografii
z życia św. Ojca Pio, archiwalnych
i współczesnych. Jej koszt to zaledwie 12 zł.


O tych i o innych fascynujących wydarzeniach przeczytasz w poruszającej książce „Ojciec Pio. Droga do świętości”. Giovanni Cavagnari szczegółowo i w fascynujący sposób opisuje kwestię wiarygodności stygmatów, historie uzdrowień i nawróceń wielu ludzi, wskrzeszenia zmarłych i inne łaski, które wyprosił św. Ojciec Pio.
Autor przybliża charyzmaty, nadprzyrodzone dary, jakimi Bóg obdarzył tego wielkiego świętego naszych czasów. Opowiada o jego nadludzkich zmaganiach z bólem, szatanem, pokusami… Przybliża nam świętego stygmatyka jako sługę Krzyża, który nigdy jednak – dzięki bliskiej relacji z Panem Bogiem – nie uległ przygnębieniu, rozgoryczeniu. Był człowiekiem bardzo pogodnym i radosnym. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach potrafił żartować...

Książeczke można otrzymać ;tutaj
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 8 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Szczytne książki 11 lata, 8 mies. temu #2701

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
książeczka ,,Łaskami słynący obraz Boga Ojca''



Książeczka zawiera Opis Historii obrazu Boga Ojca wraz z Nowenną i modlitwą.Można otrzymać ją za darmo pisząc na adres

Zgromadzenie Sług Jezusa
Ul Wesoła 45
25-363 Kielce
Tel 0413616859

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php

Odp: Szczytne książki 11 lata, 5 mies. temu #2955

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Ślady małych stóp na piasku


PRAWDZIWA HISTORIA!

Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy.

Niniejsza książka - świadectwo matczynej miłości i zaangażowania - opowiada o tym, w jaki sposób rodzice, rodzina, niania i przyjaciele spełnili złożoną ThaÏs obietnicę.

(Anne-Dauphine Julliand jest dziennikarką, mieszka w Paryżu)

„Leukodystrofia metachromatyczna… Co za barbarzyńska nazwa! Nie do wymówienia. I nie do przyjęcia. Podobnie jak choroba, która się za nią kryje. Nazwa zupełnie niepasująca do mojej księżniczki, która stoi teraz przy drzwiach i klaszcząc w rączki, dopomina się o tort i świeczki. Na ten widok pęka mi serce. To nie do zniesienia. Moja pełna życia córeczka może umrzeć. Nie tak wcześnie. Nie teraz. Jeszcze przez chwilę powstrzymuję łzy - przytulam ją i włączam ulubioną kreskówkę. Zamykam drzwi. Thaïs uśmiecha się do mnie.”

Historia zaczyna się na plaży, kiedy Anne-Dauphine zauważa, że jej córeczka lekko powłóczy nóżką, a jej chód jest nieco chwiejny.
Po serii badań lekarze stwierdzają, że ThaÏs cierpi na rzadką chorobę genetyczną, leukodystrofię metachromatyczną. Dziewczynce, która właśnie obchodzi swoje drugie urodziny, zostało zaledwie kilka miesięcy życia.

Autorka składa swojemu dziecku obietnicę:

„Będziesz miała piękne życie. Nie takie, jak inne małe dziewczynki, ale życie, z którego będziesz mogła być dumna. Życie, w którym nigdy nie zabraknie ci miłości”.



Recenzja

Ta książka zwala z nóg. Nie pozwala na spokojny sen i konfrontuje z rzeczywistością Miłości. „Ślady małych stóp na piasku” Anne-Dauphine Julliand pokazują nie tylko, czym jest miłość rodzicielska, ale przede wszystkim jak wielkim darem jest Człowiek. Każdy człowiek.

Ta historia zaczyna się, jak tysiące innych. Pewnego dnia młoda mama trójki (w tym jednego jeszcze w brzuszku) dzieci zauważa, że średnia córka dziwnie powłóczy nogą. Zgłasza się do lekarza i po serii badań dowiaduje się, że jej ukochana, dwuletnia Thaïs cierpi na leukodystrofię metachromatyczną. A to oznacza, że umrze w ciągu roku, dwóch, tracąc stopniowo wszystkie zdolności: chodzenia, siedzenia, widzenia, słuch, węch, a także świadomość. Co więcej młodzi rodzice dowiadują się, że ich druga córka, jeszcze w łonie matki, także prawdopodobnie będzie cierpieć na tę samą chorobę (oczywiście pojawia się propozycja aborcji, która zostaje odrzucona). Później okazuje się, że tak jest.



Informacja wywołuje szok, ale i wolę walki. Mama i tata obiecują swoim dzieciom, że nie mogąc dodać im dni życia, dodadzą życia ich dniom, że sprawią, że będą one miały „życie, z którego będą dumne”, życie, w którym nie zabraknie im miłości. I tak się dzieje, choć w książce wciąż powraca pytania, jak sobie radzić, dlaczego tak się stało, wciąż powracają łzy goryczy, rozstania, to jednocześnie jest to jeden z największych hymnów o miłości rodzicielskiej, jaki kiedykolwiek czytałem. Hymn, który nie pozostawia obojętnym, wyrywa szloch z piersi.



Na końcu zaś książki znajduje się wyznanie, które przewraca książkę do góry nogami, niszczy wszystkie wnioski o heroizmie, bohaterstwie, podziwie i stawia rzecz z powrotem na właściwym poziomie. Pewnej nocy, krótko przed śmiercią, matka siada obok całkowicie już sparaliżowanej, niewidzącej, niesłyszącej i odkrywa największą tajemnicę.



„... pośród głębi pewnej zimowej nocy, wpatrując się w oczy mojej córki, trzymając ją za rękę czuję, że nasze umysły i dusze jednoczą się ze sobą w komunii. I wreszcie pojmuję.



To jak oślepiający blask. Bez jednego gestu czy słowa, Thaïs wyjawia mi tajemnicę. Najpiękniejszą, najpilniej strzeżoną: Miłość. Przez duże M.



Dawno temu, podczas konsultacji w szpitalnym gabinecie, obiecałam mojej córeczce, że – tak jak to najlepiej pojmuję – obdarzę ją uczuciem, które wprawia w ruch cały świat. Oddawałam się temu zadaniu przez ostatnie dwa i pół roku. I przez cały ten czas, zbyt zajęta ogromem swojego dzieła, byłam ślepa. Nie rozumiałam, że to ona była moim nauczycielem miłości. Przez te wszystkie miesiące, które przy niej spędziłam, nie rozumiałam, że – jeśli by się nad tym zastanowić- niewiele wiem o miłości. Prawdziwej miłości.



Skąd ona to wie? Jak to możliwe? Thaïs jest pozbawiona dosłownie wszystkiego. Nie może się ruszać, mówić, słyszeć, śpiewać, śmiać się, widzieć. A nawet płakać. Ale umie kochać. Robi to ze wszystkich swoich sił. Mimo niepełnosprawności, bólu, cierpienia.



(…) Niemal dwa lata temu, kiedy dowiedziałam się, jak ciężkie uszkodzenia spowoduje choroba, zadałam sobie pytanie: Co jej zostanie? Miłość. Zostanie jej miłość. Tą, którą otrzyma, i tą, którą w zamian ofiaruje. (…)



Tej nocy miałam odwagę powiedzieć: życie Thaïs jest skarbem. Koncentratem miłości, którą Thaïs rozsiewa hojnie wokół siebie”.



Te słowa wypowiada matka dwójki bardzo chorych dzieci, dzieci, które umierają. Ale ona wie, co mówi. Wie, że to jest prawda. I w najgłębszy możliwy sposób wyraża prawdę filozofii, którą w innej formie przekazał kiedyś prof. Robert Spaemann. „W rzeczywistości ludzie ci więcej dają, niż biorą” - podkreślał niemiecki filozof w niesamowitej książce „Osoby. O różnicy między czymś a kimś”. Książka „Ślady małych stóp na piasku” jest życiowym egzystencjalnym potwierdzeniem tej prawdy. I skłania do pytania, ile tracimy jako ludzkość, odrzucając chorych i cierpiących...



Tomasz P. Terlikowski



Anne-Dauphine Julliand, Ślady małych stóp na piasku, tłum. S. Filipowicz, Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań 2012, ss. 225.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 5 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Szczytne książki 11 lata, 4 mies. temu #2996

  • frater
  • ( Admin )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1465
  • Oklaski: 8
Hildegarda z Bingen - Scivias t. 1 i 2, Wizje - Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC

Hildegarda z Bingen - Wizje, czyli poznaj drogi Pana - Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC







Wizje Te zostały uznane przez KK
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 4 mies. temu przez frater.

Odp: Szczytne książki 11 lata, 2 mies. temu #3163

  • gasiorek
  • ( Gość )
Benedykt XVI domyka swój cykl książek o postaci i przesłaniu Jezusa. Tym razem Papież opowiada o najbardziej tajemniczym i najmniej znanym okresie Jego życia: narodzeniu i dzieciństwie. Pokazuje Jezusa, który przychodzi na świat w konkretnym miejscu, czasie i rodzinie. Stara się też odpowiedzieć na pytanie: co narodzenie Jezusa oznacza dla mnie?

Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo jest zapisem rozmyślań Benedykta XVI. To przejmująca medytacja kapłana i efekt osobistego odkrywania tajemnicy Wcielenia.
e-religijne.pl/pl/p/Jezus-z-Nazaretu.-Dziecinstwo-papiez-Benedykt-XVI/2963

Odp: Szczytne książki 9 lata, 11 mies. temu #3542

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Wołaj do mnie a odpowiem ci.O.Witko




Często nie potrafimy znaleźć odpowiednich słów, aby wyrazić Bogu naszą wdzięczność i uwielbienie, by skierować do Niego błagalną prośbę. I choć Pan zna ludzkie serce i wie, czego nam potrzeba, zanim Go o to poprosimy, to jednak zachęca nas do ufnej i wytrwałej modlitwy.

Proście, a będzie Wam dane, szukajcie, a znajdziecie.

Zbiór modlitw wybranych przez ojca Józefa Witko posługującego się modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie ma nam pomóc jeszcze pełniej otworzyć się na uzdrawiające działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Książka ta będzie nieocenioną pomocą w modlitwie o uzdrowienie własne i najbliższych osób. Zawiera modlitwy pełne mocy, używane przez ojca Józefa w trakcie nabożeństw. Wypowiadane z wiarę i ufnością, z całą pewnością otworzą serce Miłosiernego Pana na nasze błagania i prośby.


Znajdziemy tu modlitwy o uzdrowienie, rozważania różańcowe, modlitwy do Ducha Świętego, modlitwy biblijne miłe Bogu oraz litanie i wezwania, zarówno te dotąd rozproszone w różnych książkach o. Józefa Witko, jak i zupełnie nowe.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php

Odp: Szczytne książki 9 lata, 9 mies. temu #3555

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
,,Chata'' William P.Young




Opis produktu
Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend.

Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie. Mack spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.

Chata to piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia.

Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy. Będziecie chcieli, żeby wszyscy przeczytali tę książkę!

W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, Chata zmaga się z ponadczasowym pytaniem: "Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?".

Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości Chata jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. Chata odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia.

Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. Chata to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.

Brad Cummings, pierwszy wydawca książki sprzedawał ją z własnego garażu, a w reklamę zainwestował jedynie… 300 dolarów: „Ludzie dzwonili i kupowali po kilkanaście egzemplarzy lub całe paczki” - mówi Brad Cummings. W marcu 2008 roku pan Nowak, robotnik z małego miasta w stanie Washington kupił Chatę, opowieść o zrozpaczonym i wątpiącym ojcu, który spotyka się z Bogiem pod postacią jowialnej Murzynki. Był tak poruszony historią odkupienia i miłością Boga, przedstawionymi w książce, że szybko kupił następne 10 egzemplarzy. Jak mówi: „Rzeczywiście, jest coś takiego w tej książce, że ludzie sobie ją polecają”.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 9 lata, 9 mies. temu przez sylka1989.
Wygenerowano w 0.53 sekundy