Home
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Bractwo Dusz Czyśćcowych/Matki Bożej z Montligeon
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bractwo Dusz Czyśćcowych/Matki Bożej z Montligeon

Bractwo Dusz Czyśćcowych/Matki Bożej z Montligeon 8 lata, 8 mies. temu #2274

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Bractwo Dusz Czyśćcowych/Matki Bożej z Montligeon

Czym się zajmuje Bractwo i kto go założył??

Ksiądz Paul Bugeut, założyciel Dzieła Matki Bożej z Montligeon, troszczył się o dusze czyśćcowe. W każdy poniedziałek odprawiał mszę św. za najbardziej opuszczoną duszę. Postanowił założyć Dzieło "Wynagradzające” dla wybawiania tych dusz.

Postanowił założyć Dzieło „Wynagradzające” dla wybawiania tych dusz. Zostało ono utworzone 5 października 1884 r. za pozwoleniem i z błogosławieństwem ks. biskupa Tregaro, ordynariusza diecezji Sées. W 1895 roku, otrzymało zatwierdzenie Stolicy Apostolskiej jako archikonfraternia 1 stopnia. W 1910 r Dzieło to liczyło już kilka milionów członków.

Z biegiem lat Dzieło z Montligeon rozwinęło się na całym świecie. Liczne grupy modlitewne i życia chrześcijańskiego powstały w Europie, Ameryce, Azji, a zwłaszcza Afryce. Każdego dnia, na całym świecie, były odprawiane msze święte w intencjach powierzanych Matce Bożej z Montligeon.

W ten sposób to liczne "bractwo bez granic” stało się jakby niewidzialną parafią przy Bazylice, by zapewnić nieustanne orędownictwo, które łączy Kościół ziemski z Kościołem w wieczności. Przystąpić za życia do duchowego Bractwa Matki Bożej z Montligeon to ukierunkować swoje życie na komunię świętych, pracując dla "biednych” świata niewidzialnego.

To również dawać świadectwo wiary w życie wieczne.

Członek Dzieła przez ofiarę modlitwy i życia, kierując się duchem Ewangelii, przychodzi z pomocą członkom Bractwa zarówno żyjącym jak i zmarłym. Członek jednoczy się, na ile może, z Mszami które Bractwo odprawia każdego dnia w Montligeon oraz sześciu innych miejscach na świecie w intencjach członków Bractwa, a szczególnie za zmarłych. Składane ofiary zapewniają ofiarodawcom udział w tych codziennych Mszach św., a także pozwalają na utrzymanie Bazyliki i prowadzenie Stowarzyszenia.


Grupy Modlitewne Mamy Bożej z MotligeonCzłonkowie Dzieła Matki Bożej z Montligeon modlą się w sposób szczególny za zmarłych, a zwłaszcza za najbardziej opuszczonych, prosząc o wstawiennictwo za nich Matkę Bożą Wybawicielkę w łączności ze wszystkimi pielgrzymami, przybywającymi w ciągu roku do Sanktuarium.

Ich życie modlitwy powinno wyrażać się zaangażowaniem w parafiach lub diecezjach dla lepszej służby Kościołowi. Życie duchowe wzywa do dyspozycyjności wobec najbardziej potrzebujących: chorych, ubogich, emigrantów…

Jeżeli modlicie się już do Matki Bożej, ale pragniecie to czynić z innymi, możecie dołączyć do grupy modlitewnej Matki Bożej z Montligeon. W grupach tych są istotne trzy elementy: różaniec, który można odmawiać w całości lub częściach; rozważanie Pisma Świętego w grupach lub indywidualnie; wspólna modlitwa w intencjach członków grupy.

Każda grupa posiada swój własny rytm: miesięczny dla tych, którzy pracują zawodowo lub zajmują się rodziną; tygodniowy dla osób bardziej dyspozycyjnych. Grupy na ogół spotykają się w mieszkaniu jednego z członków, ale mogą także to czynić w kaplicy, czy sali parafialnej.

Jeżeli chcielibyście utworzyć grupę modlitewną Matki Bożej z Montligeon prosimy o kontakt z Sanktuarium.

Kontakt: tutaj
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen

Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 8 lata, 8 mies. temu przez sylka1989.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.60 sekundy