Home
Błąd
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Mama Boża z Montligeon patronką Dusz Czyśccowych
(0 przeglądających) 
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Mama Boża z Montligeon patronką Dusz Czyśccowych

Mama Boża z Montligeon patronką Dusz Czyśccowych 12 lata, 7 mies. temu #1843

 • sylka1989
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 894
 • Oklaski: 36


53-2-2.jpg
Centrum modlitwy za zmarłych

Tworzymy jeden Kościół, wierząc w miłość i miłosierdzie Boga. W komunii tej na uprzywilejowanym miejscu znajduje się Maryja Dziewica, czczona w Sanktuarium Notre Dame de Montligeon we Francji jako Wyzwolicielka i Pocieszycielka Strapionych.
Fundator Dzieła Montligeon, ksiądz Paul Buguet, utworzył dwa dzieła: jedno o celu socjalnym, drugie – mistycznym. Urodzony w 1843, jako kapłan został skierowany w 1878 do La Chapelle, małego miasteczka, gdzie zastał ubogich mieszkańców. Odrestaurował tutejszy kościół, następnie zbudował zbiornik wodny dla zaopatrywania w wodę pitną, zaprojektował linię kolejową. Tu, w La Chapelle, została zrealizowana idea utworzenia dzieła dla uwolnienia dusz cierpiących w czyśćcu, idea, którą nosił w sercu już dwa lata przed przybyciem do La Chapelle, kiedy został dotknięty przez trzy zgony w swojej rodzinie. W modlitwach i medytacjach Paula Buguet powracała odtąd myśl ulżenia duszom czyśćcowym.
Kiedy w 1884 Buguet otrzymał zgodę od biskupa Sees na utworzenie stowarzyszenia dla uwolnienia dusz czyśćcowych pod patronatem Maryi Wyzwolicielki (Marie Liberatrice), staje się, jak sam o sobie mówi „komiwojażerem dusz czyśćcowych”. Zachęcony przez papieża w 1893 udaje się w podróż-pielgrzymkę, anonsując przesłanie Dzieła Montligeon; był w Europie Zachodniej, Hiszpanii, Niemczech, Europie Centralnej, Anglii, Irlandii, Australii, Indiach, Stanach Zjednoczonych. 20 listopada 1893 Dzieło liczy 3 500 000 osób stowarzyszonych.
W La Chapelle rozpoczyna się budowa bazyliki. Kamień węgielny został poświęcony w 1896; bazylika została otwarta w 1911. W 1902 Dzieło liczy już 10 mln stowarzyszonych. Ksiądz Paul Buguet decyduje się utworzyć drukarnię i publikować biuletyn Dzieła Montligeon. Prace prowadzone są na początku w bardzo skromnej salce przykościelnej z pomocą mieszkańców ubogiej La Chapelle. Pojawiają się efekty pracy oraz licznych podróży fundatora. Ze wszystkich zakątków Europy napływają zamówienia biuletynów. Ksiądz Paul Buguet angażuje większą liczbę robotników – dbając usilnie o to, aby mieszkańcy jego parafii mieli pracę – i tłumaczy. W 1904 biuletyn jest tłumaczony na osiem języków. W trzecim numerze pisma można przeczytać: „Chcieliśmy wznieść w Montligeon kaplicę godną naszego wielkiego i pięknego Dzieła, gdzie każdego dnia będą się gromadzić prośby ze świata za dusze czyśćcowe, aby wznieść się razem do Boga”.
Do La Chapelle przybywają też pielgrzymi z Francji i innych państw, aby modlić się za dusze osób zmarłych. 29 sierpnia 1928 papież Pius XI kościołowi Notce Dame Liberatrice nadał godność bazyliki; 19 września 1935 odbyła się uroczystość koronacji figury Notre Dame z Montligeon.
W Montligeon jest szansa na wspólnotową modlitwę. Tzw. Fraternité Notre Dame de Montligeon (Wspólnoty Braterskie) rozsiane są na całym świecie. Należy podkreślić, że dzieło Montligeon posiada misję i charakter uniwersalny, obecne jest w wielu krajach świata na pięciu kontynentach. Fundator dał wskazówki, jak pomagać duszom zmarłych przebywającym w czyśćcu. Uprzywilejowaną drogą oczyszczenia z win i grzechów jest Ofiara Eucharystyczna, skarb duchowy Kościoła, ponadto modlitwa i ofiara z życia. W Dziele Montligeon zaakcentowana jest ufność we wstawiennictwo i wiara, że także zmarli mogą ocalić żywych. Trzeba dodać, że do Dzieła przypisane są odpusty zupełne; otrzymać je może ten, kto wstępuje do Fraternité Notre Dame de Montligeon. Ponadto odpusty uzyskać można w następujące dni w roku: Święto Wniebowstąpienia, Święto Wniebowzięcia, Święto Notre Dame Liberatrice (16 listopada), Uroczystość Wszystkich Świętych; w bazylice odpusty są możliwe w dzień corocznej pielgrzymki, która organizowana jest w miesiącu maju, w Święto Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca oraz 2 sierpnia – Dzień Porcjunkuli.
W numerze specjalnym „Chemins d’Eternité” (I/2005) na temat czyśćca wypowiedział się między innymi brat Thierry – Dominique Humbrecht, dominikanin: „Czyściec jest stanem przejściowym duszy po śmierci. Jak samo słowo wskazuje, czyściec jest momentem oczyszczenia się tych, którzy oczekują na zobaczenie Boga twarzą w twarz”.
Wiele pism na temat życia po śmierci, czyśćca, piekła, raju, nieba, dzieła Ojców Kościoła, dokumentacja Notre Dame z Montligeon znajduje się przy sanktuarium w tzw. Eschaton. Dokumenty są dostępne na miejscu, można również poprosić o nie drogą mailową. Drogą korespondencyjną można również zamówić biuletyny zapisujące do Fraternité Notre Dame z Montligeon oraz formularze Mszy świętych wieczystych (informacje pod numerem telefonu 0048694974694).
Sanktuarium znajduje się na zachód od Paryża, blisko tak znanych miejsc pielgrzymkowych, jak Chartres i Lisieux. Montligeon zaprasza pielgrzymów przez cały rok.
Śmierć innych obliguje do zapytań o własny koniec życia. Misją dzieła Montligeon, założonego przez francuskiego księdza Paula Buguet w 1884, jest modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące oraz anonsowanie przesłania Kościoła na temat przeznaczenia wiecznego każdego człowieka. Jest to wspaniałe przesłanie nadziei. Człowiek, stworzony na podobieństwo Boga, nosi w sobie zalążek życia wiecznego. Poza śmiercią istnieje inny świat, z aniołami i wszystkimi zmarłymi, „już zbawionymi”. Między dwoma światami: niewidzialnym i widzialnym istnieją nieprzerwane więzi. Żyjący mogą modlić się za zmarłych i także zmarli mogą pośredniczyć i wstawiać się za żyjących. Jest to misterium komunii świętych.
Jednym z przesłań sanktuarium Notre Dame z Montligeon jest stać się miejscem pokoju, spotkania i rozmowy dla osób w żałobie. Tutaj każda osoba może złożyć swoje brzemię, opowiedzieć o swoim smutku (gotowi na spotkanie są księża tu posługujący, z obecnym rektorem, księdzem Paulem Preaux, oraz siostry ze zgromadzenia Nouvelle Alliance) i odnaleźć pokój. Sanktuarium proponuje modlitwę za zmarłych. Modlić się to świadczyć wobec osoby zmarłej, że nasza „miłość jest silniejsza niż śmierć”. Tu, w sanktuarium, tysiące nazwisk i oblicz osób zmarłych jest polecanych modlitwie, każdego dnia odprawiane są Msze święte wieczyste. Istnieje możliwość zapisu do Wspólnoty Braterskiej, tzw. Fraternité Notre Dame de Montligeon, która łączy się w modlitwie za zmarłych, odmawiając każdego dnia modlitwę do Matki Bożej z Montligeon.


GRUPY MODLITEWNE MATKI BOŻEJ Z MONTLIGEON
Członkowie Dzieła Matki Bożej z Montligeon modlą się w sposób szczególny za zmarłych, a zwłaszcza za najbardziej opuszczonych, prosząc o wstawiennictwo za nich Matkę Bożą Wybawicielkę w łączności ze wszystkimi pielgrzymami, przybywającymi w ciągu roku do Sanktuarium.


Ich życie modlitwy powinno wyrażać się zaangażowaniem w parafiach lub diecezjach dla lepszej służby Kościołowi. Życie duchowe wzywa do dyspozycyjności wobec najbardziej potrzebujących: chorych, ubogich, emigrantów...

Jeżeli modlicie się już do Matki Bożej, ale pragniecie to czynić z innymi, możecie dołączyć do grupy modlitewnej Matki Bożej z Montligeon. W grupach tych są istotne trzy elementy: różaniec, który można odmawiać w całości lub częściach; rozważanie Pisma Świętego w grupach lub indywidualnie; wspólna modlitwa w intencjach członków grupy.

Każda grupa posiada swój własny rytm: miesięczny dla tych, którzy pracują zawodowo lub zajmują się rodziną; tygodniowy dla osób bardziej dyspozycyjnych. Grupy na ogół spotykają się w mieszkaniu jednego z członków, ale mogą także to czynić w kaplicy, czy sali parafialnej.

Jeżeli chcielibyście utworzyć grupę modlitewną Matki Bożej z Montligeon prosimy o kontakt z Sanktuarium.


WSZELKIE INFORMACJE tutaj
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen

Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 12 lata, 7 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Mama Boża z Montligeon patronką Dusz Czyśccowych 12 lata, 7 mies. temu #1844

 • sylka1989
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 894
 • Oklaski: 36
Modlitwa do Matki Bożej z Montligeon

Matko Boża Wybawicielko,
ulituj się nad naszymi zmarłymi braćmi,
a szczególnie nad tymi,
którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.

Wstawiaj się za wszystkimi, którzy nas opuścili,
by dokonało się w nich Dzieło oczyszczającej Miłości.
Niech nasza modlitwa,
złączona z modlitwą całego Kościoła,
wyjedna im radość, która przewyższa
wszelkie pragnienie,
a naszym braciom żyjącym jeszcze na ziemi,
zwłaszcza poddanym próbom i zwątpieniu,
przyniesie pociechę i umocnienie.

Matko Kościoła, pomóż nam,
ziemskim pielgrzymom, coraz lepiej przeżywać każdy dzień
naszej drogi do Zmartwychwstania.
Ulecz rany naszej duszy i serca.
Uczyń nas świadkami Niewidzialnego Boga,
podążającymi do dóbr,
których nie możemy dostrzec naszym wzrokiem,
Apostołami nadziei podobnymi do strażników
oczekujących świtu.
Ucieczko grzeszników i Królowo Wszystkich Świętych,
zgromadź nas wszystkich w owym dniu na wieczną Paschę
w Domu Ojca.
Przez Jezusa Chrystusa Pana naszego. Amen.

Matko Boża z Montligeon módl się za naszych zmarłych.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen

Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 12 lata, 7 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Mama Boża z Montligeon patronką Dusz Czyśccowych 12 lata, 7 mies. temu #1845

 • sylka1989
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 894
 • Oklaski: 36
okladka67.jpg


Książka 100 modlitw za zmarłych powstała z inicjatywy ojców z Sanktuarium Matki Bożej z Montligeon, uznawanego za światowe centrum modlitwy za zmarłych i dusze czyśćcowe. Matka Boża z tego sanktuarium słynie właśnie jako szczególna orędowniczka zarówno potrzebujących modlitwy dusz tych, którzy odeszli, jak również jako dająca pocieszenie i wsparcie ich bliskim, pozostającym w cierpieniu i żałobie. Jest to wybór najpiękniejszych modlitw z wielkiej tradycji biblijnej, tradycji liturgicznej Kościołów chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu, wielkich postaci chrześcijaństwa oraz nowych ruchów duchowych. Znajdują się tu również specjalne modlitwy i litanie do Maryi z Montligeon. Wszystkie te modlitwy z wielką mądrością i wrażliwością odnoszą się do różnych sytuacji i aspektów śmierci i tęsknoty za osobami, które odeszły; szczególnie piękne i pełne mądrej pociechy są modlitwy przeznaczone dla ludzi, którzy przeżywają lub przeżyli utratę najbliższych członków rodziny. Gorąco polecamy tę książkę wszystkim, którzy pragną wybrać modlitwę jako najpiękniejszy i najbardziej wartościowy sposób pamiętania o zmarłych bliskich i przyjaciołach. Publikacja doczekała się wielkiego uznania we Francji, stając się tam jednym z najpopularniejszych zbiorów modlitw.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen

Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 0.40 sekundy