Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Recenzje książek o Czyśćcu
(0 przeglądających) 

TEMAT: Recenzje książek o Czyśćcu

Odp: Modlitewnik za zmarłych 11 lata, 8 mies. temu #2738

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Sekrety Dusz Czysccowych




Żadna praca, żadne wspomaganie cierpiących nędzę nie dokonuje się bez walki i zmagań. Dlatego gdy byłam jeszcze małym, zdrowym dzieckiem, a potem krzepkim dziewczęciem i modliłam się nad grobami na kościelnych cmentarzach, wtedy złe duchy, a nawet sam Nieprzyjaciel, często mi przeszkadzały, straszyły mnie i maltretowały. Wokół słyszałam wrzaski, otaczały mnie straszliwe zjawy, często powalano mnie na groby, popychano i rzucano we wszystkie strony, próbowano przemocą usunąć z cmentarza. Bóg dał mi jednak tę łaskę, że nie dałam się zastraszyć i nigdy nawet na jeden włos nie ustąpiłam Nieprzyjacielowi, a tam, gdzie mi przeszkadzano, podwajałam swe modlitwy. O, ileż podziękowań otrzymałam od moich dusz czyśćcowych!
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 8 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Modlitewnik za zmarłych 11 lata, 6 mies. temu #2907

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Ojciec Pio a Dusze Czyśćcowe




Opis produktu
(...) 30. Święty Antoninus i jego przyjaciel. Święty Antoninus, arcybiskup Florencji, opowiedział o takim zdarzeniu: Kiedy zmarł pewien pobożny mężczyzna - wielki przyjaciel dominikańskiego klasztoru, w którym święty mieszkał - odprawiono za jego duszę wiele mszy świętych i ofiarowano wiele modlitw.

Upłynęło sporo czasu od jego śmierci, aż nagle i niespodziewanie ukazała mu się dusza tego nieszczęśliwego człowieka, cierpiąca rozdzierające katusze. "Och, mój drogi przyjacielu - zawołał Arcybiskup - czy jesteś nadal w czyśćcu?" "Tak - odpowiedział cierpiący - i pozostanę tam jeszcze bardzo długo, ponieważ w czasie życia na ziemi nigdy nie ofiarowałem swoich modlitw za dusze w czyśćcu. Teraz Pan Bóg słusznie dodał innym duszom w czyśćcu modlitwy, które ofiarowano za mnie.

Powinienem modlić się za te dusze. Pan Bóg jednak w swej sprawiedliwości da mi wszystkie zasługi moich dobrych uczynków, kiedy będę wchodził do nieba, ale teraz muszę przede wszystkim odpokutować moje poważne zaniedbania w stosunku do innych". Jak prawdziwe są słowa Pana Boga: "Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą i wam i jeszcze wam dołożą" (Mk 4, 24). Zapamiętaj więc Drogi Czytelniku: los tego pobożnego człowieka będzie udziałem tych wszystkich, którzy nie modlą się za dusze w czyśćcu i odmawiają im pomocy.(...)
(fragment tekstu)

SPIS TREŚCI
Przedmowa do wydania polskiego 5
Przedmowa do wydania angielskiego 7
Biografia Ojca Pio 8
Starożytne wierzenia 13
Częste odwiedziny 16
Czy istnieje czyściec? 17
Ofiara za dusze w czyśćcu 19
Odprawię mszę świętą 21
Zjawisko nadprzyrodzone łączy się z naturalnym 24
Miejsce czyśćca i istota jego cierpień 26
Płonący wulkan 9. Schody do Pana Boga 28
Ucieczka grzeszników 30
Z czyśćca do nieba 30
Wszystkich i wszystko zawierzyć Bogu 34
Zia'Peppa 34
Wszyscy w Raju 37
"Scena rozdzierająca serce" - esej Francesco Forgione 38
"O, Miłosierny Boże, obdarz ich pokojem" - esej Francesco Forgione 39
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 42
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - esej Francesco Forgione 45
Syn u grobu matki - esej Francesco Forgione 46
Pan Jezus niech będzie naszym pocieszeniem 48
Święte Dusze naszymi kochanymi przyjaciółmi 51
Z powodu braku pilności 54
On jest tam, w niebie 57
Królowa czyśćca 60
Wujek Orazio i dwóch braci zakonnych 62
Dusze wprowadzacie do Raju 64
Brat Piotr i nowicjusz 66
Wspólnota Świętych 67
Święty Józef- patron dobrej śmierci 70
Święty Antoninus i jego przyjaciel 73
Dusze w czyśćcu odpowiadają 73
Im więcej dajemy, tym więcej otrzymujemy 75
Jak Pius IX wyleczył złą pamięć pewnego zakonnika 75
Credo 76
Siła modlitwy 79
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 10 lata, 10 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Modlitewnik za zmarłych 11 lata, 6 mies. temu #2908

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Opowieści Czyśćcowe




Opis produktu
Książka w prosty i przystępny sposób wyjaśnia czytelnikowi czym jest czyściec, jakie dusze się tam znajdują i w jaki sposób, my śmiertelnicy, możemy im jeszcze pomóc.

Książka podpiera się nie tylko cytatami z Pisma Świętego, ale także przykładami z życia świętych i Doktorów Kościoła.

„Oto dusza jedna, w samym największym ogniu gorejąca, nagle zawołała: O jakież to szczęście mnie spotkało! A gdy ją zapytano o powód tej radości, odrzekła: Oto aniołowie mi objawili, że w tej minucie dziecko się narodziło, które zostanie kapłanem i podczas pierwszej mszy, jaką odprawi, mnie od mąk czyśćcowych wyzwoli.”
(fragment)
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 10 lata, 10 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Modlitewnik za zmarłych 11 lata, 1 miesiąc temu #3198

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
W służbie zmarłym cierpiącym w Czyśćcu




Książka została napisana z okazji zbliżającego się jubileuszu 125 lecia istnienia naszego Zgromadzenia. Słada się ona z kilku części. Pierwsza z nich zawiera informacje o zgromadzeniu i jego apostolskiej działalności.



W drugiej części znajdują się treści dotyczące trudnej śmierci oraz rozważania o wieczności. W następnej części zostały omówione formy niesienia pomocy duszom czyśćcowym. Publikację zwieńcza zbiór modlitw i nabożeństw za zmarłych cierpiących w czyśćcu.

Książka wydana w twardej oprawie liczy ponad 300 stron. Na początku kwietnia będzie dostępna w księgarniach katolickich. Można też nabyć ją pisząc do naszego Zgromadzenia.


źródło;wspomozycielki
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php

Odp: Modlitewnik za zmarłych 10 lata, 11 mies. temu #3308

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
o. Józefa Witko OFM Czyściec



Opis produktu
Książka o. Józefa Witki OFM Czyściec. Wezwanie do modlitwy za zmarłych stanowi przystępne i pouczające wprowadzenie do katolickiej nauki o czyśćcu i jednocześnie przypomnienie o naszej powinności wobec dusz czyśćcowych, które oczekują na wsparcie modlitewne. Podstawą wiary w czyściec jest nauczanie Kościoła o tym, że zbawienie jest również dostępne dla tych dusz, które w chwili śmierci nie były w pełni gotowe na zjednoczenie z Bogiem. Ten właśnie stan, w jakim w oczekiwaniu na Sąd Ostateczny przebywa po śmierci dusza potrzebująca oczyszczenia, nazywany jest czyśćcem.

Autor książki opiera się w swoich rozważaniach na temat czyśćca na Piśmie św. i tradycji Ojców Kościoła i Soborów, a także na objawieniach prywatnych, m.in. św. Katarzyny z Genui, Marii Simmy czy Stefanii Horak, które zawierały w sobie świadectwo dusz czyśćcowych proszących o modlitwę i opowiadających o swoich cierpieniach.

Książkę zamyka bogaty wybór pięknych modlitw za dusze czyśćcowe.

Spis treści:

Wstęp - 7
Wypowiedzi Kościoła na temat czyśćca - 9
Rys historyczny - 9
Urząd Nauczycielski Kościoła - 11

CZĘŚĆ PIERWSZA
Obecność objawień prywatnych w życiu Kościoła - 19
Trudności terminologiczne: czas i miejsce czyśćca - 25
Niektóre wizje czyśćca na przestrzeni wieków - 31
Św. Katarzyna z Genui - Rozprawa o czyśćcu - 35
Maria Simma - Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi - 39
Stefania Horak - Święta Pani - 43

CZĘŚĆ DRUGA
Śmierć i spotkanie z Chrystusem - 47
Cierpienia oczyszczające - 53
Kara pozbawienia oglądania Bożego Oblicza - 55
Kara zmysłów - 59
Kręgi oczyszczenia - 67

CZĘŚĆ TRZECIA
Świętych Obcowanie - 73
Troska o zmarłych - 75
Wdzięczność dusz czyśćcowych - 83
Ukazywanie się zmarłych - 85
Sposób ukazywania się zmarłych - 91
zakończenie - 95
modlitwy za zmarłych
Za zmarłą - 101
Za zmarłego - 102
Za zmarłych - 103
Modlitwa za zmarłego w rodzinie - 104
Litanie za zmarłych - 105
Modlitwy za zmarłych na cały tydzień - 117
Modlitwa za zmarłego o uwolnienie od grzechów i kar - 122
Modlitwa za zmarłego o przyjęcie duszy - 123
Zmiłuj się nad duszami - 124
Modlitwa za zmarłych rodziców - 125
Modlitwy do Matki Bożej za dusze w czyśćcu - 126
Modlitwy do Matki Bożej za dusze w czyśćcu (2) - 127
Modlitwa św. Gertrudy za zmarłych - 129
Modlitwa św. Gertrudy za dusze czyśćcowe - 131
Wykaz skrótów - 133
Przypisy - 135
Bibliografia - 147
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 6 lata, 7 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Modlitewnik za zmarłych 10 lata, 11 mies. temu #3309

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36


Opis produktu
Gdy przychodzi śmierć najbliższej osoby odczuwamy ogromną stratę i jest to bolesny cios, zadany znienacka. Rozpacz, smutek, płacz, zamkniecie się na innych.

Żadna śmierć nie jest sprawiedliwa, mimo to wierzymy, że nasi najbliżsi zostają zabrani przez Pana Boga w najlepszym dla nich czasie.

Nam pozostaje wiara i modlitwa, że zostaną jak najszybciej zbawieni oraz będą się cieszyli chwałą Nieba. Listopad - miesiąc dusz w czyśćcu cierpiących - jeszcze bardziej zmusza nas do refleksji, do zagłębienia się w tajemnicę życia po śmierci.

To ważna publikacja ukazująca nasz szczególny szacunek dla zmarłych, wagę naszej modlitwy za dusze oczekujące na pełną radość po wyzwoleniu z czyśćca. Wiele ciekawych refleksji o pomocy dusz czyśćcowych dla nas.

Książka zawiera liczne modlitwy i pieśni za zmarłych
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php

Odp: Modlitewnik za zmarłych 10 lata, 11 mies. temu #3310

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36


WOŁANIE Z OTCHŁANI. Zjawienia dusz czyśćcowych

Wyjątkowa książka poruszająca problematykę dusz w czyśćcu i ich zjawień. Towarzysząca człowiekowi świadomość popełnionego zła wzbudza też pytanie o możliwość jego naprawienia, zadośćuczynienia. Brak naturalnych kontaktów z zaświatem stał się powodem różnych interpretacji życia po śmierci. Celem prezentowanej pracy jest dokonanie krótkiej syntezy chrześcijańskiej nauki o czyśćcu.

ISBN: 83-7232-657-6
Warszawa 2005
Ilość stron: 136
Oprawa: miękka
Format: 120x168
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Wygenerowano w 0.45 sekundy