Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Pytania odnoszące się do ,,Czyścca''
(0 przeglądających) 
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pytania odnoszące się do ,,Czyścca''

Pytania odnoszące się do ,,Czyścca'' 12 lata, 3 mies. temu #2146

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Pan wyraźnie mówi w Bibli:

Pwt 18,10-11
10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień2 swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych3.


AD1)więc jak możemy modlić się do zmarłych jak kult zwracania się do nich jest potępiony???

Tak PAN potępia takie praktyki Pogańskie ale wyjaśnię czym różnią się pogańskie od Bożych bo wiem Poganie czcili zmarłych wręcz sprawowali ku nim Kult,Rytułały, chcieli na własną rękę mieć z nimi kontakt. Pan wyraźnie zabrania działania na własną rękę(wychodzenia na przeciw ku tym praktykom) to jest tak jak świerzbiąca ciekawość czyli ja wywołuje Duchy,ja otwieram czakramy,ja pytam wróżki a Bóg jest gdzieś tam daleko i niema nic z tym wspólnego i nie chcemy żeby miał natomiast Boże działanie polega na tym,że wszystko odbywa się za dopustem Bożym On do mnie schodzi On pozwala na to by zmarli się objawiali,On móqwi do mnie w medytacji niczego nie otwierając i tutaj zawsze modlimy się za zmarłych, ewentualnie prosimy je o wstawiennictwo u Pana nigdy zaś nie wywoływamy ich ani nie prowadzimy jakiegoś kultu w stosunku do nich czy rytułałów którym szczycili się poganie.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php

Odp: Pytania odnoszące się do ,,Czyścca'' 12 lata, 3 mies. temu #2147

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Ad2) Skoro jest Czyściec po tamtej stronie to dlaczego Bóg obiecuje wieczne szczęście?? Tam już nie ma cierpienia to jest sprzeczne z Jego teorią Miłości

Iz55

8 Bo myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami -
wyrocznia Pana.
9 Bo jak niebiosa górują nad ziemią,
tak drogi moje - nad waszymi drogami
i myśli moje - nad myślami waszymi.


.Kiedy spotkamy się z Jezusem staniemy w prawdzie 1 Kor 3:10-15tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień /Pański/; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest.
zobaczymy siebie jacy naprawdę jesteśmy Pan uprzedza nas,że nic nieczystego nie wejdzie do Królestwa Bożego, musimy wejść czyści do Nieba i to co będzie zasłaniało nas przed złączeniem się ze Stwórcą,,nasze niedoskonałości,, musi zostać oczyszczone.Bóg nie katuje w Czyśccu ale oczyszcza Ogniem swojej Miłości w ten sposób przybliża nas do Nieba
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 10 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Pytania odnoszące się do ,,Czyścca'' 12 lata, 3 mies. temu #2148

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Ad3)powiedziane jest ze dane nam jest raz umrzeć i dwa cele ostateczne Niebo i Piekło

Tak zgadza się ale Czyściec jest tylko celem pośrednim nie ostatecznym Dusze które tam przebywają mają już zapewnione Niebo
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php

Odp: Pytania odnoszące się do ,,Czyścca'' 12 lata, 3 mies. temu #2152

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Ad4) Wydaje mi się,że składanie ofiar za dusze czyśćcowe jest sprzeczne ponieważ to tak jakbyśmy chcieli coś do ofiary Jezusa dodać to tak jakby ta ofiara nie jest wystarczająca

Pan Jezus oddał swe życie na krzyżu za nas, takie ,,pomaganie,, Jemu oznacza że, ta ofiara nie jest wystarczająca,brakuje coś w niej i trzeba ją dopełnić tak to widzimy.W Piśmie Świętym czytamy

IZ 53

11 Po udrękach swej duszy,
ujrzy światło14 i nim się nasyci.
Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu,
ich nieprawości On sam dźwigać będzie.
12 Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy,
i posiądzie możnych jako zdobycz,
za to, że Siebie na śmierć ofiarował
i policzony został pomiędzy przestępców15.
A On poniósł grzechy wielu,
i oręduje za przestępcami.


również do Eugenii Ravassio mówi Tata nasz

„Już ci powiedziałem i jeszcze raz mówię: Nie mogę już drugi raz ofiarować
Mojego umiłowanego Syna, aby udowodnić Moją miłość do ludzi! Jednak
przychodzę między nich, przyjmując podobieństwo do nich i ich ograniczoność,
aby ich kochać i aby poznali tę Miłość. Popatrz, odkładam Moją koronę i całą Moją
chwałę, aby przybrać postawę zwyczajnego człowieka!”


i wiele wiele innych cytatów świadczących o zupełnym zadośćuczynieniu i całkowitej zupełności ofiary Jezusa która całkowicie wystarcza.

ale co z tym pomaganiem??

Otóż zauważmy,że już w Starym Testamencie Bóg nawiązuje kontakt z człowiekiem rozmawia z nim współpracuje.Chce mieć relację tak po dzień dzisiejszy bardzo dobrze odzwierciedlają to słowa Ravassio;

Jako Stwórca i
Ojciec człowieka odczuwam potrzebę kochania go. Nie, dlatego jednak, żebym go
potrzebował. To Moja Miłość Ojca i Stworzyciela każe Mi odczuwać tę potrzebę
kochania człowieka. Trwam, więc blisko człowieka.


tak więc żadne uczynki,modlitwy za zmarłych, żywych, jałmuzna,posty i inne praktyki duchowe nie są Bogu potrzebne do pomagania.Jego miłosć do nas każe się z nami łączyć ,chce współpracować ,żyć ze swoimi dziećmi, Uświęcać nas poprzez te dzieła miłości, tak Jak On jest miłosierny chcąc upodobnić nas do Siebie

Aby żyć wśród ludzi przeze Mnie stworzonych, wybrałem w Starym Testamencie
proroków. Pouczyłem ich o Moich pragnieniach, o Moich troskach i Moich radościach,
żeby ukazali je wszystkim. Im bardziej szerzyło się zło, tym bardziej Moja dobroć
pobudzała Mnie do porozumiewania się z duszami sprawiedliwymi, aby przekazywały
Moje polecenia tym, którzy powodowali nieład. Niekiedy musiałem posłużyć się
surowością, aby ich odzyskać – a nie karać, gdyż to spowodowałoby jedynie zło, – aby
ich odwieść od zła i skierować ku ich Ojcu i Stworzycielowi, o którym zapomnieli i
przestali Go znać w swej niewdzięczności. Później zło tak zalało serca ludzi, że byłem
zmuszony zesłać na świat nieszczęścia, aby oczyścić człowieka poprzez cierpienie,
zniszczenie jego dóbr czy nawet utratę życia. Był potop, zniszczenie Sodomy i Gomory,
wojny itp...


Co za radość dla Mnie znaleźć się, jako Ojciec wśród dzieci Mojej Miłości! Z wami,
Moi bliscy, rozmawiać będę jak z przyjaciółmi! Będę dla was najdyskretniejszym z
powierników! Będę dla was wszystkim, tym, Kto wystarczy wam za wszystko. Będę
przede wszystkim Ojcem, który przyjmuje wasze pragnienia, napełniając was Swoją
Miłością, Swoimi dobrodziejstwami, Swoją wszechobejmującą czułością.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 10 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Pytania odnoszące się do ,,Czyścca'' 12 lata, 3 mies. temu #2153

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Jeśli ktoś miałby pytania odnoszące się do Czyśćca lub jakieś wątpliwości to prosze pisac na moje gg 40037396 jak piszecie od razu na wstepie prosze powiedzieć ,,Czyśćciec,, to będe wiedziała już o co chodzi;)
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 12 lata, 3 mies. temu przez sylka1989.

Odp: Pytania odnoszące się do ,,Czyścca'' 12 lata, 3 mies. temu #2156

  • sylka1989
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 894
  • Oklaski: 36
Ad5) Czemu są podziały na dusze zapomniane w Czyśccu??Msze Święte tez są za wszystkie Dusze Czyśćcowe odprawiane czyż nie.Takze i modlitwy odmawia się za wszystkie??

Otóż w Czyśćcu Cierpi każdy w równie sposób dotkliwy ale są też dusze za które nikt się nie modli to Dusze zapomniane i one cierpią jeszcze bardziej myśl,że już nie istnieją dla swych najbliższych bądź zapomnieli dosyć szybko to staje się jeszcze bardziej dla nich bolesne niż dla tych co regularnie rodzina pomaga..Druga kwestia dusz zapomnianych jest taka ,że obejmujemy modlitwą tych których rodziny innych wyznań,obyczajów,zwyczajów nie modlą się ponieważ w ich wierze niema takiego stanu Oczyszczenia.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen





Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
Ostatnio zmieniany: 11 lata, 10 mies. temu przez sylka1989.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.37 sekundy