Home
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Kłamstwa Sekty Biblijnej - Świadków Jehowy
(1 przeglądających) (1) Gość
 • Strona:
 • 1
 • 2

TEMAT: Kłamstwa Sekty Biblijnej - Świadków Jehowy

Odp: Kłamstwa Sekty Biblijnej - Świadków Jehowy 3 mies. temu #4263

 • frater
 • ( Admin )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1260
 • Oklaski: 8
opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/da_swiadkowie02.html

Całe towarzystwo założył Charles Taze Russell, chociaż nie do końca bo 16 lutego 1881 roku założono Towarzystwo Traktatowe – Strażnica Syjońska, a prezesem został W.H.Conley (o którym o dziwo nikt nie wspomina, ciekawe dlaczego?), a sekretarzem i skarbnikiem nie kto inny jak - C.T.Russell., uważany przez wielu świadków za pierwszego prezesa, nic bardziej mylnego. No dobrze, ale kim był C.T. Russell? Wychowywany był w rodzinie prezbiteriańskiej sam przyłączył się do kościoła kongregacjonalistów. Karty członkowskie Russella do Masonic Knight Templar (templariuszy) znajdują się w Loży Matce – Niebieskiej Loży w Dublinie w Irlandii. Loża ta należy do Grand Lodge Pensylwanii. Odkrył to Fritz Springmeier, który napisał książkę „The Watchtower & the Masons”. Russell był także członkiem Rytu Szkockiego.
W rejestrze książki „Occult Theocracy” wśród Rothschildów, Jacoba Schiffa i innych prominentnych wolnomularzy został również przywołany Charles Taze Russell – jako znaczący członek Loży. Nie ulega więc wątpliwości, że Russell był wolnomularzem i to wysoko postawionym. Wolnomularski znak skrzydeł Amona-Ra, egipskiego boga słońca, stanowi szczególny atrybut Russella. Russell często używał tego emblematu w swoich pismach, rozprawach i książkach. Umieszczony np. na Wykładach Pisma Świętego. Podczas jego niezliczonych przemówień zawsze towarzyszył mu emblemat przedstawiający krzyż i koronę. Emblemat ten pojawia się również z lewej strony, u góry karty tytułowej „Strażnicy” i innych pism pastora.
Chodzi tu o oznakę wolnomularskiego zakonu templariuszy (zwanego także „Rycerzami Świątyni”. Zaskakuje barwa krzyża: zawsze czerwona. Krzyż Russella również był czerwony. Wszystkie kolorowe wydania nadzwyczajne „Strażnicy:” zamieszczą czerwony krzyż.

W prawym górnym rogu strony tytułowej „Strażnicy” znajdujemy drugi dowód rzeczowy: symbol największej obediencji zakonu templariuszy w Stanach Zjednoczonych Grand Encampment. Innym elementem godnym uwagi jest wschód słońca, który pojawia się na stronach tytułowych pierwszych publikacji Russella i „Strażnicy”. Jego symbolika wywodzi się z wolnomularstwa. Nauka piramidologii jest bardzo popularna wśród wolnomularzy. Russell prowadził szczegółowe studia nad symboliką piramidy. Russell w książkach i kazaniach stale używa typowych wolnomularskich wyrażeń takich jak „Wielki Budowniczy Wszechświata”, „Porządek”, „Wielki Mistrz”, „Światło”, „Kapłaństwo”. Russell zarządził, żeby na jego grobie została wzniesiona wolnomularska piramida. Tablica nagrobkowa została ustawiona nieopodal, żeby zmylić prawdziwe miejsce pochówku pod piramidą. Ceremonie spalenia jego ciała i pochówku odbywały się zgodnie z rytem Czerwonego Krzyża. Grób Russella stoi niedaleko świątyni masońskiej. Nie wierzył do końca w nauki kościoła dlatego kiedyś trafił na spotkanie adwentystów i to skłoniło go do bardziej wnikliwego czytania Biblii i tak w 1870r powstaje jak to określono klasa studiów biblijnych.www.miesiecznikegzorcysta.pl/wiara-i-rozum/item/1765-bog-masonowW dokumentach Kościoła masonerię określało się m.in. jako pomocników szatana na ziemi. To określenie wskazuje, że mistrzem i przewodnikiem jest dla masonów szatan. Czy oznacza to, że doktryna masońska stanowi typ satanizmu?

W dokumentach Kościoła masonerię określało się też jako ściek nieczysty wszystkich sekt. Dlaczego? Oto doktryna masońska nawiązuje do misteriów antycznych, szczególnie misteriów Izydy, Mitry (irańskiego boga słońca), mistyki żydowskiej, tradycji hermetycznej Wschodu, teozofii, okultyzmu. Masoni za swoich mistrzów uznają Pitagorasa (jednego z guru tajnej religii elit greckich – orfizmu) i Maniego (twórcy manicheizmu). W ramach doktryny masońskiej pojawiają się elementy różnych pogańskichkultów, hinduizmu, ale też spirytyzmu czy parapsychologii.

Na 32. stopniu wtajemniczenia masoni przechodzą na islam, by na 33. go opuścić i osiągnąć „religijne szczyty”.

Masoni nazywają siebie „synami światła”. Mówią przy tym o „trzech wielkich światłach”: Biblii, Koranie i Talmudzie, oraz o tym, że przechodzą ze świata ciemności ku światłu, a więc ku lepszemu życiu. Źródłem światła jest „gwiazda płomienista pięcioramienna”, która, jak mówią, stanowi ich gwiazdę betlejemską. Albert Pike, jeden z czołowych ideologów wolnomularstwa, mówi też o księciu światła – lucyferze.
Ostatnio zmieniany: 3 mies. temu przez frater.

Odp: Kłamstwa Sekty Biblijnej - Świadków Jehowy 3 mies. temu #4264

 • frater
 • ( Admin )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1260
 • Oklaski: 8
Ostatnio zmieniany: 3 mies. temu przez frater.

Odp: Kłamstwa Sekty Biblijnej - Świadków Jehowy 3 mies. temu #4270

 • frater
 • ( Admin )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1260
 • Oklaski: 8
sahcim napisał:
Jacek.J napisał:
Ależ jak wyznaję Jezusa jako swojego Pana i Boga. I tak robi każdy ŚJ.
Nie uznajemy tylko Jezusa za Boga Najwyższego [wszechmocnego] bo tym jest tylko i wyłącznie jego Ojciec Jehowa Bóg.
No dobra Jacku...skoro uznajesz w osobie Jezusa Boga ale nie tego który jest Najwyższy, to dlaczego wyznajesz swoim Panem i Bogiem kogoś innego(inną osobę) niż nakazuje Najwyższy? i gdzie w Piśmi jest napisane, że można wyznawać(powtarzam wyznawać) swoim Panem i Bogiem innego Boga poza Najwyższym ?? Jacek.J napisał:
Sam Jezus nauczał;

Jan 10: 34 Jezus im odrzekł: „Czy w waszych Pismach nie napisano: ‚Powiedziałem: „Jesteście bogami”’? 35 Bóg więc nazwał ‚bogami’ tych, przeciw którym sam się wypowiadał — a przecież Pism nie można unieważnić. 36 Jak w takim razie mnie — którego Ojciec uświęcił i posłał na świat — możecie posądzać o bluźnierstwo, bo powiedziałem, że jestem Synem Bożym?
No i gdzie tutaj masz powiedziane, że możesz kogoś innego niż tylko Boga Najwyższego wyznawać(powtarzam - wyznawać) swoim Panem i Bogiem oraz czy możesz wskazać w nauczaniu apostolskim(Dziejach Ap, Listach czy Apokalipsie) taką praktykę żeby ktoś z uczniów Pańskich wyznawał Panem i Bogiem kogoś innego poza Bogiem Najwyższym ?
Ostatnio zmieniany: 3 mies. temu przez frater.
 • Strona:
 • 1
 • 2
Wygenerowano w 0.67 sekundy