Home
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Kolejne, cudowne uzdrowienie w Lourdes zostało uzn
(1 przeglądających) (1) Gość
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Kolejne, cudowne uzdrowienie w Lourdes zostało uzn

Kolejne, cudowne uzdrowienie w Lourdes zostało uzn 8 lata, 1 miesiąc temu #2003

 • fratris
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1041
 • Oklaski: 22
Kolejne, cudowne uzdrowienie w Lourdes zostało uznane przez Kościół.Pisałem już wcześniej, cytując fragment listu teologów protestanckich, o tym jak rygorystycznie badane są przypadki cudownych uzdrowień w Lourdes, zanim zostaną uznane przez Kościół. Dwa dni temu, w niedzielę 27 III 2011, biskup diecezji Angers, Emmanuel Delmas, uznał kolejny przypadek cudownego uzdrowienia dzięki wstawiennictwu Niepokalanej.

Serge François, francuski rzemieślnik, kiedy zdecydował się w 2002 roku na pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourdes, był już po dwóch poważnych operacjach kręgosłupa i cierpiał na prawie kompletny paraliż prawej nogi. 12 kwietnia 2002 roku udał się, przy pomocy innych pielgrzymów, do groty Massabielle, aby modlić się do Niepokalanej. Podczas modlitwy poczuł, jak sam o tym pisze: „tak silny i przenikliwy ból, że wydawało mi się iż umieram. Po kilku minutach cierpienie ustąpiło miejsca intensywnemu uczuciu błogości i ciepła.” Wraz z upływem kolejnych minut sparaliżowana noga została całkowicie uzdrowiona. Następnego roku, podczas kolejnej pielgrzymki, François zgłosił swoje uzdrowienie, zgodnie z obowiązującą praktyką, do Bureau des constatations médicales (Biuro orzeczeń lekarskich) w Lourdes.

Pierwszego grudnia 2008 roku Międzynarodowy Komitet Medyczny, w którego skład wchodzi około 20 lekarzy, uznał uzdrowienie Serge François za cudowne, ponieważ: całkowite, nagłe, trwałe, nie mające związku z jakimkolwiek leczeniem medycznym.

Kolejnym krokiem na drodze do oficjalnego uznania uzdrowienia było orzeczenie biskupa diecezji, do której należy cudownie uzdrowiony Serge François. Orzeczenie to zostało wydane w zeszłą niedzielę. Biskup Emmanuel Delmas pisze w nim między innymi: „W imieniu Kościoła uznaję nadprzyrodzony charakter uzdrowienia, którego dostąpił pan Serge François. Uzdrowienie to należy uznać za osobisty dar udzielony temu człowiekowi przez Boga, za wydarzenie łaski i znak Chrystusa Zbawiciela.”

Tutaj można zapoznać się z dokumentem biskupa z Angers w języku francuskim.catholique-angers.cef.fr/site/im_user/1211_$_guerison_francois.pdf

ksadam.wordpress.com/2011/03/29/kolejne-cudowne-uzdrowienie-w-lourdes-zostalo-uznane-przez-kosciol/

Plik załącznika:

Nazwa pliku: 1211__guerison_francois.pdf
Wielkość pliku: 123 KB

Odp: Kolejne, cudowne uzdrowienie w Lourdes zostało uzn 8 lata, 1 miesiąc temu #2004

 • fratris
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1041
 • Oklaski: 22
Książka zawiera opisy przypadków uzdrowień ludzkich. Analizowane są wszystkie za i przeciw, wypowiadają się lekarze i księża. Każdy przypadek ma w sobie coś niezwykłego.
Poruszane przypadki (wybrane):

*Pieter de Rudder (1822-1898), Belgia - zgruchotane kolano
*Joachima Dehant (1878-1908), Belgia - astarzałe zwichnięcie stawu biodrowego, zanik mięśni
*Celestine Mériel (1854-?), Francja - porażenie połowy ciała
*François Vion-Dury, Francja, odwarstwienie oby siatkówek oka, ślepota
*Marie Biré Lucas (1866-1908), Francja - zanik nerwów wzrokowych, porażenie kończyny górnej i dolnej
*M. Kersbilck, Francja - zanik nerwow wzrokowych, ślepota
*Charles Auguste, Francja, ślepota
*Alfred Aubert, Francja - ślepota na skutek wypadku
*François Pascal (1934-?), Francja - infekcyjne zapalenie opon mózgowordzeniowych
*Gerard Baillie (1941), Francja - zapalenie siatkówki i naczyniowki obu oczu.
*Octavie Bureau (1878-?), Francja - głuchota
*Rose Evrard, Belgia - głuchota, brak mowy
*Marguerite Verzier (1901-?), Francja - ostre złamanie kości udowej


lubimyczytac.pl/ksiazka/91989/uzdrowienia-lurdzkie-w-swietle-dokumentow-lekarskich

Odp: Kolejne, cudowne uzdrowienie w Lourdes zostało uzn 8 lata, 1 miesiąc temu #2005

 • fratris
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1041
 • Oklaski: 22
Cud w Lourdes

dodane 2011-04-12 12:10

Joanna Bątkiewicz-Brożek/ GN 14/2011

Kościół uznał 68. uzdrowienie w Lourdes. Cudu doświadczył 56-letni Francuz Serge François, który cierpiał na paraliż lewej nogi i poruszał się na wózku lub o kulach.


Henryk Przondziono/ GN
Setki tysięcy chorych przybywających co roku do Lourdes modli się o uzdrowienie.

W kwietniu 2002 r. Serge François pojechał z pielgrzymką do Lourdes. Wieczorem 12 kwietnia poczuł przymus udania się do Groty Massabielle, skąd wypływa cudowne źródło i gdzie przed ponad 150 laty Matka Boża objawiała się Bernadecie Soubirous. Mimo wyczerpania po wyprawie na wózku w pirenejską dolinę oraz po procesji światła wokół sanktuarium, Serge wziął kule i wyszedł z pokoju do windy. „Czułem, jakby ktoś stał obok mnie – opowiada w filmie nagranym przez biuro prasowe w Lourdes – ale nikogo tam nie było. Nagle winda zatrzymała na czwartym piętrze hotelu. Musiałem zejść pieszo. Zajęło mi to kilkadziesiąt minut. Czułem, że muszę”. Wyczerpany, dotarł do groty. Napił się cudownej wody, obmył twarz i upadł na ziemię. „Przeszył mnie gwałtowny ból w nogach i zacząłem krzyczeć. I poczułem falę przedziwnego ciepła i pokoju” – opowiada.

Woda od Maryi uzdrawia
Każdego roku w Lourdes miliony pielgrzymów piją wodę „od Maryi” i modlą się w miejscu objawień. W basenach przy Grocie Massabielle zanurza się ponad 300 tys. zdrowych i chorych na raka, trąd, syfilis (woda w 18 basenach wymieniana jest co 2 tys. osób, nie stwierdzono żadnych zarażeń). W centrum medycznym przy sanktuarium odnotowano ponad 7 tys. niewytłumaczalnych uzdrowień. Kościół uznał jedynie 68 z nich. Pierwsze uzdrowienia nastąpiły w Lourdes jeszcze w czasie trwających objawień Matki Bożej, w 1858 r. (lekarz Bernadetty, dr Dozous, zarejestrował ich ponad sto). Wówczas na wniosek biskupa Tarbes powołano komisję do zbadania, czy możliwe jest wytłumaczenie uzdrowień w sposób naturalny, czy są dziełem sił nadprzyrodzonych. W skład komisji weszli teologowie, lekarze, fizycy, chemicy. Po czterech latach prac uznali pierwsze siedem zgłoszonych uzdrowień za niewytłumaczalne z punktu widzenia medycyny, orzekając, że „ich przyczyną była woda w Massabielle (...). Uzdrowienia te są więc dziełem Boga”.

Pierwsze dwa uzdrowienia, z pourazowej ślepoty prawego oka i z zapalenia powiek z wywinięciem na zewnątrz, miały miejsce w czasie dziesiątego z 18 objawień Matki Bożej, 27 lutego 1858 r. Kolejne trzy nastąpiły przed 17. objawieniem. Jedno dotyczyło sparaliżowanego w wyniku gruźlicy półtorarocznego chłopczyka. Matka pobiegła z umierającym synkiem na rękach do groty, gdzie zanurzyła go po szyję, ku przerażeniu ludzi, na 15 minut w lodowatej wodzie. Sine dziecko zaniosła do domu i spędziła całą noc na modlitewnym czuwaniu. Rano synek wstał samodzielnie. Dwa kolejne przypadki to tzw. uzdrowienia na odległość, po wypiciu i obmyciu się przywiezioną wodą ze źródła, które na polecenie Maryi wykopała Bernadetta. Kościół uznając je oficjalnie, podkreślił, że zgodnie z badaniami komisji lekarskiej woda z Groty Massabielle „jest zwyczajną wodą i pełni funkcję znaku dla zmysłów”, który „konkretyzuje naszą wiarę w nieograniczone możliwości Boga”. 67. uznane oficjalnie w 2005 r. przez Kościół uzdrowienie w Lourdes dotyczyło chorej na serce Włoszki uzdrowionej w 1952 r.

Ciepło Matki Bożej
Od 1884 r. można zgłaszać uzdrowienia do Biura Medycznego w Lourdes: wymagany jest opis choroby i przebiegu uzdrowienia. Komisja badająca sprawę przesłuchuje naocznych świadków uzdrowienia, specjaliści przeprowadzają diagnostykę, a badania trzeba powtórzyć po roku. Jeśli choroba nie wraca, akta przekazywane są do Międzynarodowego Komitetu Lekarskiego. Miejscowy biskup orzeka w sprawie na końcu. Serge, który w geście dziękczynienia udał się z pieszą pielgrzymką do Santiago de Compostela, opowiada, że w dniu cudu spotkał pogrążoną w depresji z powodu nienawiści i maltretowania przez małżonka kobietę. Serge powiedział: „W Maryi znajdziesz pocieszenie. Ona może wszystko”. Tamtego dnia po raz pierwszy poczuł silne bóle głowy i kończyn oraz ogarniające go „ciepło i obecność Matki Bożej”. W nocy został przez Nią uleczony.

kosciol.wiara.pl/doc/834945.Cud-w-Lourdes

Odp: Kolejne, cudowne uzdrowienie w Lourdes zostało uzn 8 lata, 1 miesiąc temu #2006

 • fratris
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 1041
 • Oklaski: 22
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 1.14 sekundy