Home
Błąd
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Dzieci Światłości
(0 przeglądających) 
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Dzieci Światłości

Dzieci Światłości 12 lata, 1 miesiąc temu #2482

 • sylka1989
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 894
 • Oklaski: 36
Kim jesteśmy? Co robimy?

Krótka historia

Katolicka Szkoła Kontemplacji Ewangelizacji Młodych DZIECI ŚWIATŁOŚCI to filia szkoły JEUNESSE-LUMIERE, która istnieje w Łodzi.

Szkoła, z której się wywodzimy, Jeunesse-Lumiere (Młodzi-Światło) została założona przez o. Daniela-Ange w 1984 roku na południu Francji. 20 lat później jednej z polskich absolwentek Szkoły udaje się zrealizować marzenie życia, by powstała filia francuskiej Szkoły w Polsce.Pan Bóg postawił na drodze księdza Grzegorza M. Korczaka, który żywo interesował się duchowością Szkoły. Po czasie modlitwy i rozeznawania, ksiądz zdecydował się na zaangażowanie w tym dziele.

Dzięki życzliwości Arcybiskupa Łódzkiego Władysława Ziółka, ksiądz Grzegorz został oddelegowany do prowadzenia Szkoły. Jesienią 2004 ruszył pierwszy rocznik..

Główne założenia Szkoły


Szkoła to czas rocznej formacji przeznaczonej dla osób między 18 a 30 rokiem życia, posiadających już pewne
doświadczenie życia chrześcijańskiego.


Celem Szkoły jest:


>pomoc w osiągnięciu dojrzałości
chrześcijańskiej
>wspieranie rozeznania własnego powołania
>formowanie młodych ewangelizatorów młodzieży

Ta intensywna formacja życia chrześcijańskiego trwa od października do czerwca. Za zgodą Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego, jest prowadzona przez kapłana oraz absolwentów Szkoły Jeunesse-Lumiere.


Kontemplacja i Ewangelizacja
Nieustanne przeplatanie

Są to dwa nierozerwalne bieguny życia chrześcijańskiego, które w Szkole staramy się pogłębiać. Pragniemy, by nimi było przeniknięte nasze chrześcijańskie życie. Adorować Tego, który nas stworzył, by później nieść tę Radość innym!

Przez roczną formację w Szkole DZIECI ŚWIATŁOŚCI możesz mieć okazję, by je pogłębić przez:


modlitwę, formację, życie wspólnotowe i misję.Osoby uczestniczące w Szkole mieszkają razem w centrum Łodzi. Wszyscy mogą ewentualnie kontynuować studia lub pracę, ale w taki sposób, by wieczorami oraz w weekendy mogła odbywać się formacja i życie wspólnotowe.Natomiast Ci, którzy mieszkają w Swolszewicach (60 km od Łodzi) ten rok przeżywają w odosobnieniu, to znaczy nie podejmują przez ten okres pracy ani studiów. Cisza, piękna przyroda (lasy, zalew Sulejowski), to wszystko sprzyja pogłębionej modlitwie. Osoby przeżywające rok w Swolszewicach, dzień wypełniony mają pracami wspólnotowymi (warsztaty, wykłady, wspólne posługi). Podczas weekendów osoby z łódzkiego domu wyjeżdżają do Swolszewic, odbywa się tam formacja, przyjeżdżają zaproszeni wykładowcy.
Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce Domy.Środki finansowe na utrzymanie Szkoły są czerpane z pracy zawodowej (część dochodów osób pracujących) oraz z darowizn rodziców i ofiarodawców. Każdy z kandydatów samodzielnie stara się o znalezienie środków na czas formacji w Szkole.

W określone dni odbywają się spotkania modlitewne dla osób spoza Szkoły (grupa Magnificat). Jest to czas Eucharystii lub Adoracji ubogaconej Nieszporami i braterskim dzieleniem. Można wówczas nas odwiedzić, poznać Szkołę.Wspólnota jest otwarta także na osoby spoza granic Polski. Warunkiem przystąpienia do Szkoły jest względna znajomość języka polskiego.


ŚwiadectwaJeżeli chcesz się dowiedzieć jak rok w Szkole DZIECI ŚWIATŁOŚCI przeżyli inni, to zapraszamy Cię do zapoznania się z ich świadectwami. Przeczytać je możesz klikając tutaj.,,Jesteś młody. Dlaczego nie mógłbyś dać

roku Twojego życia Jezusowi? To byłoby

wielkim szczęściem dla Ciebie i dla NIEGO!

Twoje pokolenie, aby nie umrzeć,

bardzo pilniepotrzebuje transfuzji życia,

miłości, a więc radości.

Dlaczego więc nie stać się

radosnym świadkiem

Jezusa dla swoich rówieśników?Jeżeli odpowiesz tak na te dwapytania,

oto dla Ciebie Szkoła Bożego Szczęścia,

by otrzymać radość bycia

dzieckiem Bożym i stać się odważnym

apostołem Jego Piękna". Daniel-Ange

Szczegóły tutaj
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen

Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 0.28 sekundy