Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Cytaty Einsteina świadczące o Wierze w BOGA

Cytaty Einsteina świadczące o Wierze w BOGA 12 lata, 5 mies. temu #2098

  • frater
  • ( Admin )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1469
  • Oklaski: 8
Cytaty Einsteina świadczące o Wierze w BOGA i jak daleko jest od sposobu pojmowania świata przez racjonalistów. Jak wielu pielgrzymujących po ziemi odkrywał BOGA powoli.
Z ogromu cytatów wybrałem niestety tylko niektóre.

`Chcę wiedzieć, jak Bóg stworzył ten świat. Nie interesuje mnie to czy inne zjawisko. Chcę znać Jego myśli, reszta to szczegóły.`

`Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie.`

`Prawda to dążenie do wyznaczenia z niewiadomej.`

`Jaki jest sens ludzkiego życia? Każda odpowiedź na to pytanie wiąże się z religią. Można więc spytać, czy w ogóle warto je zadawać? Odpowiadam, że człowiek, który uważa życie swoje i innych istot ludzkich za bezsensowne, jest nie tylko nieszczęśliwy, ale właściwie nie zasługuje na życie.`

`Moje doznania mają naturę religijną w tym sensie, iż jestem świadomy, że umysł ludzki jest zbyt ograniczony, by głębiej wniknąć w harmonię Wszechświata, którą nazywamy "prawami natury".`

`Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.`

`Nauka bez religii jest kaleka, religia bez nauki jest ślepa.`

`Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.`

`Nie wierzę, że Bóg zajmuje się grą w kości.`

`Pan Bóg nie gra w kości!` - na topie ,

ale odkrył BOGA.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.21 sekundy