Home
Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jak się Modlicie?
(0 przeglądających) 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jak się Modlicie?

Jak się Modlicie? 13 lata, 3 mies. temu #608

  • fratris
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1041
  • Oklaski: 22
Jak często się Modlicie?


Czy Medytujecie i Kontemplujecie?
Czy słuchacie muzyki Religijnej?
Czy czytanie treści Religijnych zaliczacie do Modlitwy?

Czy tylko klepiecie wierszyki?

Odp: Jak się Modlicie? 13 lata, 2 mies. temu #806

  • Faustyna
  • ( Użytkownik )
  • Offline
  • Złoty forowicz
  • Posty: 272
  • Oklaski: 22
Ja modlę się codziennie DUCHOWĄ ADOPCJĄ i dodatkowymi modlitwami: Różaniec i Koronka Do Miłosierdzia Bożego, a także do Krwi i Ran Pana Jezusa. Często też modlę się Litaniami- zwłaszcza do Serca Pana Jezusa.
Co do Kontemplacji nie zawsze mi się udaje a muzyki religijnej słucham prawie codziennie. Czytanie treści Biblii wydaje mi się że jest modlitwą, a inne treści religijne to nie wiem i nie mam zdania. Raczej nie klepie wierszyków, choć czasami nachodzi duża niechęć do modlitwy, znużenie, ale staram się wtenczas skupić, choć nie zawsze mi wychodzi.
A jak jest z Tobą Frater co
Podniosłeś mnie, gdy brakło sił by dalej iść.
Okryłeś mnie, ciepłym płaszczem miłości swej...
Ufam słowom Twym Pragnę Twoją być Twoją być!
Wprost ze źródła pić miłości Twej...Nowa rodzę się.
Ostatnio zmieniany: 13 lata, 2 mies. temu przez Faustyna.

Odp: Jak się Modlicie? 13 lata, 2 mies. temu #900

  • fratris
  • ( Moderator )
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1041
  • Oklaski: 22
Ja Kontempluję Mękę PAŃSKĄ, Modlę się Modlitwą św. Bernarda, Koronką do DUCHA ŚWIĘTEGO, i innymi Modlitwami, oraz Charyzmatycznie.
Do Ulubionych Modlitw zaliczają sie także Koronki do KRWI i RAN PANA JEZUSA, oraz 15 nieznanych Męk PANA JEZUSA w Ciemnicy. Słucham też dużo Muzyki Religijnej.

Odp: Jak się Modlicie? 13 lata, 2 mies. temu #940

  • Caliah
  • ( Użytkownik )
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4
  • Oklaski: 2
Jak często się Modlicie?
Różnie, czasem 5 - 7 razy w ciągu dnia, czasem częściej, gdy myśli nie są skupione nad jakimś innym zajęciem

Czy Medytujecie i Kontemplujecie?
Gdy czytam fragmenty Pisma Świętego, nauki doktorów, świętych i nauczycieli Kościoła.

Czy słuchacie muzyki Religijnej?
Czasem, np. gdy jadę samochodem. Rzadko mam możliwość posiedzenia gdzieś nieco dłużej. No może w pracy, ale tam koledzy słuchają stacji świeckich. Teoretycznie mogłabym korzystać z jakiegoś i-Poda czy innego odtwarzacza, ale nie czuję potrzeby zatykania sobie uszu słuchawkami

Czy czytanie treści Religijnych zaliczacie do Modlitwy?
Jeżeli towarzyszą temu przemyślenia tych treści, to tak.

Czy tylko klepiecie wierszyki?
Pytanie co uznajesz za wierszyki?
Jeżeli Litanie, Koronki, Różaniec, fragmenty z Biblii, itd., to przypuszczam, że każdy z nas co najmniej kilka wierszyków "odklepuje"

Ja obecnie opieram modlitwę o Liturgię Godzin. Nie potrafię określić czy LG jest uzupełnieniem moich osobistych rozmów z Bogiem, czy może moje nie-wierszyki są uzupełnieniem LG. Skłaniałabym się do tej pierwszej opcji..., ale czy ma to jakieś znaczenie?
Ostatnio zmieniany: 13 lata, 2 mies. temu przez Caliah.

Odp: Jak się Modlicie? 13 lata, 1 miesiąc temu #1146

  • katolik
  • ( Użytkownik )
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Oklaski: 2
fratris napisał:

... Do Ulubionych Modlitw zaliczają sie także Koronki do KRWI i RAN PANA JEZUSA, oraz 15 nieznanych Męk PANA JEZUSA w Ciemnicy. Słucham też dużo Muzyki Religijnej.


Koronka do Krwi i Ran Pana Jezusa ? Nie znam tej Koronki. Modlę się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Różańcem do Krwi Jezusa Chrystusa ( 7 przelań Krwi)
Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego.

Odp: Jak się Modlicie? 13 lata, 1 miesiąc temu #1163

  • Faustyna
  • ( Użytkownik )
  • Offline
  • Złoty forowicz
  • Posty: 272
  • Oklaski: 22
Są to modlitwy z obietnicami.

Koronka do Najdroższej Krwi Pana Jezusa
www.katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=30&id=81&Itemid=121

Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa
www.katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=30&id=85&Itemid=121
Podniosłeś mnie, gdy brakło sił by dalej iść.
Okryłeś mnie, ciepłym płaszczem miłości swej...
Ufam słowom Twym Pragnę Twoją być Twoją być!
Wprost ze źródła pić miłości Twej...Nowa rodzę się.

Odp: Jak się Modlicie? 13 lata, 1 miesiąc temu #1260

  • katolik
  • ( Użytkownik )
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Oklaski: 2
Dzięki. Czy Ty należysz może do WKC?
Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.38 sekundy