Home
Błąd
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
 • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

SOS dlaZwierząt Fundacja Niechciane i Zapomniane
(0 przeglądających) 
 • Strona:
 • 1

TEMAT: SOS dlaZwierząt Fundacja Niechciane i Zapomniane

SOS dlaZwierząt Fundacja Niechciane i Zapomniane 9 lata, 6 mies. temu #2503

 • sylka1989
 • ( Moderator )
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 894
 • Oklaski: 36
Fundacja NIECHCIANE I ZAPOMNIANE - SOS DLA ZWIERZĄT została zarejestrowana w Łodzi w dniu 13.10.2006 r. pod numerem 0000265877 Krajowego Rejestru Sądowego. Powstała w oparciu o inicjatywę wolontariuszy pomagających w Schronisku dla Zwierząt w Łodzi. Fundacja jest organizacją non-profit, zarówno zarząd jak i wolontariusze działają na zasadach wolontariatu.

Fundacja wspiera wszelkie działania w zakresie zwalczania bezdomności zwierząt, między innymi poprzez realizowanie programu kastracji i sterylizacji. Regularnie, w miarę możliwości przeprowadza także interwencje dotyczące maltretowanych zwierząt. Propaguje również idee czipowania i rejestracji zwierząt, domów tymczasowych, prowadzi działalność edukacyjną.

Od 2008 roku fundacja jest także współorganizatorem akcji Wielcy Małym, w którą zaangażowane są gwiazdy, a jej celem jest zwrócenie uwagi na problem bezdomności zwierząt, propagowanie adopcji zwierząt ze schronisk oraz wiedzy o sterylizacji, pomoc schroniskom dla zwierząt poprzez zakup karmy, bud, leków, czipów czy też finansowanie koniecznych zabiegów weterynaryjnych.


W lipcu 2008r. dzięki Państwa pomocy udało nam się otworzyć Dom Tymczasowy Fundacji, miejsce gdzie nasi podopieczni mogą spokojnie dochodzić do zdrowia, gdzie uczą się na nowo ufać człowiekowi, miejsce, które stanowi dla nich choć namiastkę domu na jaki czekają. Nie jest to i nigdy nie będzie kolejne przepełnione przytulisko. Zależy nam aby nasz Dom Tymczasowy był miejscem, gdzie każdy z naszych podopiecznych będzie miał codziennie indywidualne zabawy, spacery oraz troskliwą opiekę. Dlatego też określiliśmy górną granice ilości zwierząt przebywających w naszym Domu Tymczasowym oraz w domach tymczasowych wolontariuszy, gdyż tylko taki kierunek działania umożliwi nam indywidualne podejście do każdego z nich. Te które wymagają leczenia są pod opieką współpracujących z Fundacją weterynarzy. Wszystkie są zaszczepione, odrobaczone oraz zaczipowane.

Większość zwierząt znajdujących się pod naszą opieką w przeszłości zostało skrzywdzone przez ludzi, dlatego każde z nich traktujemy indywidualnie oraz staramy się jak najlepiej przygotować je do adopcji.


Na pytanie co skłoniło nas do podjęcia kroków formalnych w celu ratowania zdrowia i życia zwierząt odpowiadamy podobnie. Pewnego dnia każdy z nas niezależnie od siebie spotkał na swojej drodze do domu, szkoły, bądź pracy bezradnego, wystraszonego psa lub kota. Każdy z nas próbował szukać dla niego pomocy, wśród rodziny, przyjaciół, znajomych i w schronisku. Okrutna prawda o losie zwierząt nie pozwoliła zapomnieć o tych, których los zdawał się być przesądzony.
Kto choćby raz spojrzy w oczy błagające o ratunek i dojrzy w nich niemą prośbę może być pewien, że otworzyła się dla niego karta niekończącej się historii. Nasze prywatne środki okazują się być niewystarczające. Dlatego podjęliśmy starania o sformalizowanie naszych działań z nadzieją, że dzięki temu będziemy mogli podjąć je na większą skalę.

Jest to oczywiście bardzo smutne, jednak to ludzie zgotowali zwierzętom ból i dramat, dlatego również od ludzi zależy choćby umniejszenie tego co istnieje. Zdajemy sobie sprawę, że jest to praca na wielu polach. Rozpoczęliśmy także działalność edukacyjną wśród młodzieży, bo to od niej, jej postępowania i myślenia zależą losy naszych braci mniejszych. Naszym marzeniem jest aby przytuliska, schroniska i fundacje podobne do naszej nie miały potrzeby istnieć. Oby tak się stało.

Zawiążmy krąg, splećmy ręce, połączmy serca, rozpocznijmy wspólną pracę. Ktokolwiek może wspomóc nasze działania w jakikolwiek sposób, będzie przyjęty przez nas bardzo serdecznie. Każdy pomysł, inicjatywa jest bardzo cenna, każdy odruch serca na wagę życia, bo dla każdego naszego podopiecznego jego życie jest jedyne i najcenniejsze.

Zarząd Fundacji:

Karolina Miszczak - Prezes Zarządu
Jolanta Łukaszewicz - Wiceprezes Zarządu
Natalia Łukaszewicz - Sekretarz Zarządu
Katarzyna Dworakowska - Członek Zarządu

Rada Fundacji:

Kalina Szczerbicka - Przewodniczący Rady
Magdalena Rudzińska - Członek Rady
Marta Wysocka - Członek Rady

Wolontariusze:
Edyta
Olga


wszelkie inne info tutaj
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, a dusze wiernych zmarłych niech odpoczywają w pokoju szczególnie tych co z nikąd nie mają pomocy Amen

Maria Simma

Dusze czyśćcowe mówią, że wielu ludzi dostaje się do piekła, ponieważ za mało ludzi modli się za nich. Przez odmawianie rano i wieczorem poniższej modlitwy odpustowej, wiele dusz uratować można przed potępieniem. Simma widziała pewnego razu takie dusze, których losy ważyły się między piekłem i czyśćcem.

O Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokolanej, obmyj we Krwi swojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zlituj się nad konającymi. Serce Maryi pod krzyżem omdlewające, módl się za umierającymi. Amen

Strona o Czyśćcu bardzo polecam i zapraszam ;

czysciec.npx.pl/news.php
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 0.26 sekundy